Ilićka ostaje u vrhu i nakon Glasinca

Detalj sa jedne od utakmica FK Ilićka Foto/FK Ilićka 01

Fudbaleri Ilićke nastavili su i danas sa dobrim igrama u Drugoj ligi Republike Srpske grupa Istok.

U meču 8. kola savladali su na svom terenu Glasinca sa 3.1.

Domaće je u 15. minutu do vođstva doveo Dejan Marković udarcem sa bijele tačke. Poslije samog penala uslijedilo je negodovanje predstavnika gostujuće ekipe, Mladena Ćirjanića, nakon čega ga je sudija Danijel Gavrić udaljio iz tehničkog prostora.

Sve do samog finiša stajao je taj rezultat, a onda je stotinjak gledalaca vidjelo tri gola. Prethodno je u 54. minutu Nemanja Lukić dobio direktan crveni karton, te je Glasinac morao sa 10 igrača u nastavak meča.

Prednost domaćina je duplirao Milenko Bojić. Igrala se 79. minuta meča. Tračak nade gostima donio je Stefan Arbinja golom u 90. minutu sa bijele tačke, ali je sve dileme oko pobjednika otklonio Oliver Krajišnik u petoj minudi sudijske nadoknade za konačnih 3:1.

ILIĆKA - GLASINAC 3:1 (1:0)
Stadion Mladost
Gledalaca: 100
Sudija: Danijel Gavrić (Bijeljina)
Strijelci: 1:0 D.Marković 15 (p), 2:0 Bojić 79, 2:1 Arbinja 90 (p), 3:1 Krajišnik 90+5
Žuti kartoni: Savić, Bošković (Ilićka), Nikolić (Glasinac)
Crveni kartoni: Mladen Ćirjanić (Službeni predstavnik Glasinca) 15, Nemanja Lukić 54 (Glasinac)

Ilićka: Jović, Bojić, Bošković, Savić, N.Marković, Šavija (od 60. Krajišnik), Trujić, D.Marković, Zimonjić, N.Mišković (od 58. M.Krajšumović), M.Mišković

Glasinac: M.Pajević, Ma.Vujičić (od 68. Lizdek), Ninković (od 86. Beatović), M.Pejanović, P.Pajević, Nikolić (od 58. Kreštalica), Gašević, Arbinja, Lukić, Žugić, A.Pejanović

Mladost(BS) 0 : 1 Leotar
Glasinac 2011 2 : 1 Drina HE
Jedinstvo(Br) 8 : 4 Jedinstvo(Bč)
Mladost(G) 4 : 4 Famos