Slavija poražena od Bosne: Alibegović neriješiva enigma

Rukometaši sarajevske Bosne savladali su Slaviju iz Istočnog Sarajeva u drugom meču Premijer lige BiH sa 32:23

Obje ekipe su pružile potpuno drugačiju utakmicu nego prethodnog vikenda, a u takvom odnosu snaga ekipa Bosne je ostvarila prvu pobjedu ove sezone, a Slavija stigla do prvog poraza.

Bosna je povela sa 1:0 golom večeras sjajnog Tarika Alibegovića, i od tada konstantno bila u prednosti koja je rasla. Uspjeli su Sokolovi da u samom finišu prvog poluvremena sa zaostatka od pet razlike, 14:9, da stignu na 17:14, ali to je ispostaviće se bilo sve od gostiju iz Istočnog Sarajeva u ovom meču.

Na početku drugog poluvremena Bosna pravi seriju 3:0 sa dva gola Alibegovića i Bojića, te odlazi na šest razlike, a do kraja meča prednost je rasla i do maksimalnih plus deset, 30:20, a na kraju Slavija uspjeva da smanji za jedan razlike i doživi poraz 32:23

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Tarik Alibegović sa 11 pogodaka koji je neriješiva enigma bio posebice tokom prvog dijela susreta, dok je kod Slavija bolji od ostalih bio Marko Pandžić sa pet pogodaka.

RK BOSNA - RK SLAVIJA 32:23 (17:14)