Sutejska stigla do trijumfa

Fudbeleri Sutjeske su nakon odlične igre protiv Kozare i ubedljive pobede od 4:1 konačno obradovali verne navija če. Uz to Fočaci su prekinuli  „crnu seriju“,  sedam kola bez pobede,  na otvaranju nove sezone u I ligi RS.Isposta vilo se i da je povratak na mesto šefa stručnog štaba Miljana Radanovića,a  nakon ostavke Srđana Bajića, bio pun pogodak.

Novi strateg je očito unio dosta elana među svoje izabranike,  koji su pružili partiju za pamćenje,  a koja se odavno nije videla na stadionu pokraj Ćehotine i samim tim su najavili lepše fudbalske dane u Foči. Potvrda tome je da su to sve  zadovoljni navijači na kraju utakmice nagradili gromoglasnim aplauzom.

- Odmah na početku moram čestitati fudbalerima na maksimalnom zalaganju, borbenosti i odgovornoj igri tokom celog susreta. Nikog od naših igrača ne bih posebno izdvajao , ispostavilo se da je spoj mladosti i iskustva konačno došao do izražaja. Ispoštovali su sve što smo se dogovorili pred početak ovog veoma bitnog meča i za nas,  a i za Kozaru,  jer smo u grupi timova koji se nalaze u kritičnoj zoni. Nametnuli smo ritam od prve minute ,saterali smo protivnika na njegovu polovinu i rezultat je došao. Uz sve to napravili smo još dosta izglednih prilika, u prvom poluvremenu i pravo je čudo  da rezultat nije bio još ubedljiviji . I u drugom delu utakmice smo nastavili sa napadima , gosti su nakon jedne poluprilike uspeli da smanje pre dnost. Nije nas to obeshrabrilo, nastavili smo sa organizovanom i dobrom igrom što je krunisano još jednim pogotkom za veliku pobedu .Svakao da se želimo zahvaliti i vernim navijačima koji su bili strpjlivi i eto dočekali su da ih obradujemo jednom dobrom fudbalskom predstavom , lepim akcijama, golovima.... i najavimo da će u nastavku šampionata Sutjeska pokazati da ima ekipu koja zaslužuje stabilno mesto u I ligi RS, zaključio je Miljan Radanović trener Sutjeske.

Koliko dobro su igrali fudbaleri Sutjeske u mreču protiv Kozare trener Miljan Radanović je između ostalog istakao

Već u 27. minutu utakmice protiv našeg protivnika iz Gradiške imali smo ubedljivo vođstvo od 3:0 .Podatak  da smo u proteklih sedam kola postigli samo dva gola dovoljno govori o našem učinku i igri protiv Kozare, na samom otvaranju utakmice ,dakle eto uz sve ostalo veoma je bitno  i da su strelci proradili, a verujem da će tako biti i u nastsvku šampionata-rekao je Radanović

Na kraju treba istaći da se u dobru fudbalsku predstavu  uklopila i sudijska četvorka na čelu sa Draženom Marićem iz Bijeljine koji su vrlo dobro vodili utakmicu u Foči

Zvijezda 09 6 : 2 Željezničar Sport Team
Tekstilac Kort 0 : 0 Kozara
Napredak 0 : 0 Slavija
Podrinje 0 : 1 Sloga
Sutjeska 1 : 1 Rudar Prijedor
Drina 1 : 1 Sloboda