Borac - Sloboda 1:0

Na Gradskom stadionu u Banjaluci igraju od 18 časova Borac i Sloboda. Pratićemo dešavnja na tom meču. Evo startnih postava:

Banjaluka. Gradski stadion. Gledalaca: 4.000.  Sudija Irfan Peljto (Sarajevo). Strelac: Kunić 5. (Borac). Žuti karton: Ćulum, Todorović  ( Sloboda).

BORAC: Trkulja, Galešić, Ojdanić, Kunić, Radulović, Dujaković, Karić, Danilović, Janičić, Guberac, Zekanović.

SLOBODA: Muminović, Đorđilović, Todorović, Krpić, Ordagić, Grahovac, Lazevski, Mehmedagić, Ćulum, Hairilahović, Ignjatović.

Borac je od prve minute pokazao gostima da silno želi bodove u ovom susretu i u 5. minuti su domaći poveli. Strelac je bio Kunić. Nakon vodećeg pogotka Borac  ne smanjuju prtisak. Nastavlja sa atacima ka Muminoviću. Novu šansu za povećanje vođstva Borac je napravio u 11. minuti,ali je sve propalo zbog ofsajda u kojem se našao Galešić.

Nakon toga su se gosti malo oslobodli pritiska. pomereli igru ka sredini terena, ali bez pravih napada prema  golu Trkulje. Uspeli su ipak Tuzlaci oragnizovati i nekoliko ofanzivnijih napada,a takva njihova igra umalo nije kažnjena, iz kontre. Galešić je krenuo sam  ka Muminoviću, ali je golman Slobode  ipak bio brži i pre Galešića stigao do lopte. Ostalo je 1:0 za Borac.

Borac je posle toga ušao u mirniji period igre. Pustili su posed lopte gostima,ali ih čvrsto drže daljeko od gola Trkulje. . Novo uzbuđenje gledaoci su pred golom Slobode videli u 32. minuti. Slobodan udarac je izveo Galešić. golman Muminovć kratko odbio loptu, na koju je natrčao Kunić i poslao je  u mrežu. Radost domaćina kratko je trajala , sudija Peljto pokazao je  da se strelac gola nalazio u ofsajd poziciji.

Tuzlaci su se probudili u 36. minuti. Slobodan udarac izveo je odličnoo Krpić,ali je Trkulja bio na pravom mestu.

Kraj prvog poluvrmena.

Nastavljena utakmica. Izašao Đorđilović iz Slobode, ušao Ziljkić.

Nastavak meča nije doneo ništa novo. Borac tvrd. čvrts, siguran,a Sloboda nemoćna da ozbiljnije krene ka golu Trkulje.  Sve do 61. minute gledaoci su se dosađivali,a onda nova,prava prilika za Borac. Opet su glavne uloge imali Mumunović i Galešić. Jednu ubačenu loptu sa strane, loše je ispucao golman Tuzlaka. Došla je ona do Galešića. Vezista Borca je odmah iz prve poslao ka mreži, ali je Muminović ipak uspio da ispravi svoju grešku i zaustavi loptu.

Završeno trijumfom Borca od 1:0.

Da je dobar golman Trkulja je pokazao u 68 minuti. Sjajno je na jednu odbijenu loptu, nakon intervencije odbrane Borca natrčao Ćulum. Bio je to izuzetno snažan i precizan šut. Lopta je išla pod prečku Trkuljinog gola,ali je čuvar mreće Borca izbacio u korner.

Umjesto Danilovića kod Borca, od 71. minute u igrii je Burazor.