MNK Željezničar ispisao nove stranice istorije

Futsaleri Željezničara stigli su do istorijske pobjede u Premijer ligi savladavši večeras u svojoj dvorani FC Salines sa 5:3.

Iako nije tako izgledalo na samom početku tim Harisa Rokše je na kraju lako stigao do pobjede, a meč je sa dva gola prelomio Emir Gekić u 32. i 33 minutu.

Prethodno je Džafo nastavio tamo gdje je stao u Prvoj ligi Federacije BiH i sa dva gola doveo tim sa Grbavice u vođstvo. Bilo je to jedno tvrdo poluvrijeme, dobro su branili golmani, posebice Bekir Hodžić na golu Tuzlaka, ali su i priliku da izjednače rezultat još na poluvremenu imali "Jarčevi", no promašuju kazneni udarac.

Nakon što je Džafo pogodio za 2:0 u 26. minutu, Jasmin Spahić je pet minuta kasnije smanjio na 2:1. Činilo se da Salines možda može i do poravnanja, no Emir Gekić stupa na scenu i sa dva gola odvodi utakmicu u jednosmjernu ulicu, koju je kasnio potvrdio samo Ermin Salčin golom u 38. minutu meča.

Uspjeli su u samom finišu meča Tuzlaci preko ljetošnjih pojačanja Marinkovića i Maida Ramića da stignu do dva gola, ali oni nisu mnogo promijenili.

MNK ŽELJEZNIČAR - FC SALINES 5:3 (1:0)
Dvorana Novo Sarajevo
Gledalaca: 100
Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Adis Duraković (Bugojno)
Strijelci: 1:0 Džafo 14, 2:0 Džafo 26, 2:1 Spahić 31, 3:1 Gekić 32, 4:1 Gekić 33, 5:1 Salčin 38, 5:2 Marinković 40, 5:3 Ma.Ramić 40
Žuti kartoni: Krka, Salčin (Željezničar), Me.Ramić, Avdić (Salines)

MNK Željezničar: Alihodžić, Ajanović, Hodžić, Džafo, Gekić, Šahman, Beširević, Kapetanović, Arnautović, Gušo, Demirović, Zeba, Krka, Salčin

Salines: Hodžić, Isanović, Ma.Ramić, Marinković, Me.Ramić, Ćatić, Imšić, Avdić, Muratović, Imširović, Spahić, Jusić, Š.Ramić

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići