Vlasenica pregazila Majevicu

Fudbaleri Vlasenice nastavili su pobjednički niz na svom terenu.  Vlaseničani su u  8. kolu Regionalne lige, grupa Istok,  savladali Majevicu iz Lopara, rezultatom 4:2 i sa nova tri boda, popravili svoj položaj na tabeli.

Stotinak gledalaca na Gradskom stadionu  uživalo je u dinamičnoj i borbenoj utakmici. Od samog početka vidjelo se da obje ekipe za cilj imaju tri boda. Gosti su prvi došli do vođstva u 24. minutu. Nakon slobodnog udarca i nesigurne  reakcije  domaće odbrane, Tešić se najbolje snašao i glavom spremio loptu iza  Reljićevih leđa. Deset minuta kasnije,sudija Popović je pokazao na bijelu tačku, nakon nespretne intervencije odbrambenog igrača gostiju u 16 metara. Za 1:1 siguran je bio N.Kovačević. U 38. minutu domaća ekipa prelazi u vođstvo. Sa sredine terena upućena je dubinska lopta u kazneni prostor gostiju,  gdje se najbolje snašao Milovanović, i glavom zatresao mrežu čuvara Markovića. Do kraja prvog poluvremena viđeno je još nekoliko polušansi, ali bez promjene rezultata.  Drugo poluvrijeme počelo je terenskom inicijativom i ofanzivnijom igrom  Vlasenice. Uprkos izglednim prilikama, do povećanja rezultata dolazi u 62. minutu, još jednim kaznenim udarcem. Nakon što je  u protivničkom kaznenom prostoru oboren kapiten M. Kovačević, siguran realizator  jedanaesterca je ponovo bio N. Kovačević. Vrlo brzo, Majevica smanjuje rezultat na 3:2. Poslije izvanrednog slobodnog udarca Davidovića sa nekih 28 metara, lopta se od prečku odbija u pet metara, na nju iskosa, sa lijeve strane, natrčava Jugović i sigurno je smješta u mrežu Vlaseničana. U 74. minutu, poslije dvije propuštene prilike, uz  sjajnu asistenciju N.Kovačevića, Došić se upisuje u listu strijelaca, za vođstvo domaćih 4:2. Sudija Popović je i treći put  dosudio kazneni udarac u   81. minutu, kada je Sekulić nesmotreno oborio gostujućeg napadača u svom šesnaestercu. Šut Davidovića je odličnom obranom zaustavio domaći čuvar mreže Reljić. Iako su obje ekipe nastavile sa napadima , do promjene rezultata nije došlo do kraja meča.

- Zadovoljan sam pobjedom, a  igrom svojih prvotimaca donekle. Bilo je padova u igri, dozvoljavali smo  protivniku da lako uzme loptu. Olako primamo golove i moraćemo ozbiljno poraditi na tome. Bili smo oslabljeni neigranjem Majstorovića, a  s obzirom da ekipu čini veliki broj studenata, prisiljen sam da na svakoj utakmici igram sa izmjenjenim sastavom.  I pored nekoliko kaznenih udaraca, nije bilo mnogo prekršaja i žutih kartona, nije bilo čarki, niti psovki, i  susret  je protekao  u najboljem redu. Sa tri uzastopna uspjeha, remijem i dvije pobjede,  popravili smo bodovni saldo i sigurno se približavamo vrhu tabele, gdje nam je i mjesto, - kazao je Vladimir Janjić, trener Vlasenice.

FK Vlasenica

FK Vlasenica – FK Majevica (Lopare)  4:2 (2:1)

Gradski stadion  u Vlasenici

Gledalaca: 100

Sudija:  Mladen Popović (Ilidža)

Strijelci: 0:1 Tešić u 24, 1:1 Kovačević u 35 (jedanaesterac), 2:1 Milovanović u 38, 3:1 Kovačević u 62. (jedanaesterac), 3:2 Jugović u 67, 4:2 Došić u 74.

Žuti kartoni: Čelić (Vlasenica), Đukić (Majevica)

Vlasenica: Reljić, Vuksić (od 88. G.Petrović), Mijatović, Čelić, Došić, Božić, Vukičević, M. Kovačević, Sekulić, N.Kovačević, Milovanović (od 84. D.Petrović)

Trener: Vladimir Janjić

Majevica: M.Marković, Đukić, Ristanovoć, Prelić, Tešić, D.Marković, Pajkanović (od 59. Tanacković),  Davidović, Jugović, Tešanović, Šikuljak

Trener: Goran Ljubojević

Igrač utakmice: Nebojša Kovačević (Vlasenica)

OFK Šekovići 4 : 3 Partizan
Zadrugar 3 : 1 Bratstvo