PFL Gradiška:Nakon 8 kola nema neporaženih

Utakmicom u Turjaku između Kozare i ekipe 13 Skojevki iz Grbovaca otvoreno je 8 kolo. Ova utakmica opravdala je epitet derbija kola, pred oko 500 gledaoca u njoj je viđeno 8 golova, 2 isključenja, jedan penal i preokret. Odlično su domaći otvorili susret i u 6 minuti su imali prednost od 2:0. Najprije je Nemanja Stojnić odličnim udarcem sa 25 metara savladao inače rezervnog golmana gostiju Šmitrana, da bi u 6 minuti Babić izborio i realizovao penal nakon nesigurnosti golmana gostiju. Inače u analizama ne spominjemo sudije, ali u ovoj utakmici nakon 2:0 za domaće na scenu stupa glavni sudija Velibor Gigović i u narednih 15-tak minuta daje vjetar u leđa gostima. Najprije za udaranje laktom u skoku u predjelu glave domaćeg napadača Anića ne sankcioniše defanzivca gostiju Leonida Ćorića ni žutim kartonom, te mu u 10 minuti priznaje pogodak postignut rukom nakon kornera za 2:1 (koji je takođe trebao biti sankcionisan žutim kartonom), a paralelno sa tim za dva starta (u 8 i 19 minuti) domaćeg igrača Mihajla Šukala isključuje sa dva žuta kartona. Za slične ili grublje startove sudija nije sankcionisao gostujuće igrače kartonima. Domaći preko Saše Kodića u 24 minuti ponovo dolaze na 2 gola prednosti, kada je iz slobodnog udarca sa 20-tak metara preko zida postiže pogodak za 3:1. Gosti su nakon toga preuzeli inicijativu, a domaći su svoje prilike čekali iz kontranapada. Kodić u nastavku nije iskoristio situaciju 1 na 1 sa golmanom Šmitranom. U 40 minuti gosti su drastično oštećeni Radić je sam izašao pred golmana domaćina Nežića, ali je drugi pomoćni sudija Dragan Ilišević signalizirao off side, iako se u momentu upućivanja dodavanja napadač gostiju nalazio bar 1 metar ispred odbrane. Pred sam kraj prvog poluvremena gosti prave prvoligašku akciju, sa nekoliko dodavanja „iz prve“ izbacuju Nevena Bunića na bok, koji idealnim centaršutom pogađa Radića, a on se samo nakolonio na 6-7 metara od gola domaćina za 3:2 prije poslednjeg sudijskog zvižduka u prvom poluvremenu. Drugo poluvrijeme je nastavljeno u istom ritmu gosti su napadali, ali su najveću opasnost po gol domaćina stvarali iz prekida. Možda i odlučujući trenutak utakmice desio se u 66 minuti kada je zbog povrede utakmicu napustio napadač domaćih Boris Anić. Nakon brojnih napada i ubacivanja gosti u 77 minuti dolaze do izjednačenja, nakon centaršuta Milana Stupara pogodak za goste postiže Mihajlo Mijatović. Strijelac izjednačujućeg pogodka za goste je dvije minute nakon toga pao u kaznenom prostoru gostiju, a sudija Gigović zaustavlja igru i pokazuje mu drugi žuti karton zbog simuliranja. Još jedna pogrešna odluka sudije Gigovića, jer je bilo kontakta, između Mijatovića i odbramenih igrača domaćih, a napadač nakon pada nije tražio prekršaj. Samo minutu nakon isključenja Mijatovića gosti dolaze do prednosti. Neven Bunić, asistent kod drugog pogotka volej udarcem sa 20-tak metara postiže pogodak za 3:4. Utisak je da je domaći golman Nežić mogao bolje reagovati kod ovoga gola. U 90 minuti kontra gostiju preko Radića, koji nesebično upošljava Bunića na drugoj stativi, a njemu je ostao lakši dio da sa 5-6 metara ubaci loptu u praznu mrežu domaćina za konačnih 3:5. Po svemu viđenom zaslužena pobjeda gostiju, koji su nakon ovog kola izbili na drugo mjesto na tabeli.

Interesantna utakmica viđena je i u Kukuljama, gdje su domaćini vodili 1:0, gubili 1:2 i 2:3, da bi na kraju trijumfovali rezultatom 4:3 protiv Potkozarja iz Aleksandrovca. Strijelci za domaćina su bili Milovan Vujčić, Rade Štrbac (penal), Draško Tadić i Dalibor Ostojić, dok je za goste dvostruki strijelac bio Bojan Vuković, a jedan pogodak iz penala je postigao Nebojša Rakita.

U Staroj Topoli golovi su padali svakih 30 minuta. Gosti su poveli preko Aleksandra Pejića u 30 minuti, a na 0:2 povisio je Božidar Marić. U poslednjoj minuti počasni pogodak za goste postigao je Riste Bijelić.

U Maglajanima Biseri su još jednom pokazali da su neugodan gost, te su minimalcem porazili domaćina. Strijelac jedinog pogotka na utakmici bio je Adin Smajlović u 45 minuti.

Jedini neriješe reuzltat u ovom kolu viđen je u Mrčevcima, gdje su gosti iz Šibovske dva puta vodili preko Jasminka Kovača (15 i 70 minut), ali su domaći oba puta uspijevali da stignu prednost gostiju preko Dejana Kelečevića (17 minut) i Siniše Tolimira (89 minut).

U drugom od tri derbi susreta lider prvenstva do sada neporaženi Kalemi su gostovali u Cerovljanima. Gosti su bolje otvorili susret i imali su više od igre, do 20 minute kada je nakon jednog duela na centru terena, sa bivšim igračem Kalema, Urošom Novakovićem napadač gostiju Srđan Erceg izgubio živce i udario Novakovića nogom bez lopte. Od toga trenutka domaći su dobili igračku prednost i susret je okrenut u njihovu korist. Nakon ubačaja iz kornera Aleksandra Rajlića, na drugoj stativi sam je ostao defanzivac domaćih Nemanja Nikolić i sa 2-3 metra nogom pogađa mrežu gostiju. Nakon toga napadači domaćih Žarko Bakić i Dejan Kojić su imali više izglednih prilika, ali su se svaki put spetljali pred golom Mladena Maričića. U drugom poluvremenu gosti su krenuli odlučnije po izjednačenje, te u 60 minuti dolaze do pogotka preko Miodraga Gigovića u 60 minuti. Rezultatsku prednost domaćinima vratio je vezista domaćih Miroslav Majdanac u 65 minuti, a samo pet minuta nakon toga vezista domaćih Rade Krstanović dobija drugi žuti karton. Do kraja utakmice još jedna sporna situacija u kojoj su gosti tražili pogodak, ali sudija je pokazao da lopta nije prešla gol liniju, te je Torpedo nanio prvi poraz lideru prvenstva u 8 kolu.

U trećem derbiju kola Sloga DIPO je dočekala Mladost iz Bajinaca. Poveli su gosti na u 21 minuti preko Miloša Jerinića, a domaći su izjednačili dva minuta kasnije preko Bojana Timarca. Domaći su se dobro držali do 83 minute, kada je rezervista gostiju Srđan Zeljković postigao pobjedonosni pogodak.