Novi poraz Kozare

U utakmici 9. kola I lige Republike Srpske odigranoj danas na Gradskom stadionu u Gradišci pred nešto manje od sto gledalaca , FK Kozara je doživjela novi poraz. Ovaj put bolje je bilo Podrinje iz Janje i zasluženo slavilo sa 0-2.

Prvi do šanse dolaze fudbaleri Kozare u 9. minuti, kada Glišić na centaršut Popovića šutira glavom, ali preko gola. Izmjenjuju se obe ekipe u napadima, ali svi završavaju između dva šesnaesterca. U 21. minuti Došlo vara odbranu i Bojanića i dovodi goste u vođstvo od 0-1. Imaju fudbaleri Kozare odličnu šansu za izjednačenje samo što su krenuli sa centra, ali Stamenković sa peterca glavom šalje loptu pored stative. Preuzimaju fudbaleri Kozare inicijativu, ali bez konkretne šanse, dok su se gosti orjentisali na kontranapade i iz jednog takvog Karjašević odlično šutira, ali je sjajan Bojanić, da bi na odbijenu loptu natrčao Sajtanović i pogodio stativu.

U drugom poluvremenu ista slika, većinom se igra između dva šesnaesterca, da bi prvu šansu za goste propustio Došlo, nakon intervencije Petrovića. Krenuli su igrači Kozare u napad i pokušavaju Glišić i Milojević, ali je siguran Radić. Glišić pokušava još jednom nakon centaršuta Majetića. I dok su fudbaleri Kozare sve snage skoncentrisali na napad i pokušaj da izjednače, igrači Podrinja odigravaju brzu kontru i u 87. minuti Vujić postiže gol za konačnih 0-2.

U sljedećem 10. kolu I lige Republike Srpske fudbaleri Kozare putuju u Donji Šepak gdje će ih ugostiti ekipa Napretka. Utakmica se igra u subotu 14. 10. 2017. godine sa početkom u 15 časova.

Podrinje (Janja): Radić Č., Đurić A., Jusufović M., Vujić F., Arnautović M., Malamustafić B., Đokić A., Došlo D. (od 86. min. Beširović A.), Stjepanović M. (od 58. min. Đokić A.), Sajtanović M. (od 54. min. Redžić Dž., Čebić B., Karjašević H., trener: Hadžić S., nisu igrali: Đurić S., Barjaktarević A., Gligić P., Dervišević M.

FK Kozara: Bojanić M., Petrović O., Petrović O.,  Glišić D., Stamenković U. (od 46. min. Milojević S.), Tomaš S. (od 72. min. Majetić A.), Paštar M., Petković Z., Aljetić B., Popović S., Kovljen S. (od 60. min. Feher R.), trener:  Đurić S., nisu igrali: Vuković D., Babić R., Babić N., Gvozden S.

Kozara - Podrine / Foto: fkkozara.com Goran Radomirović Riro

Tekstilac Kort 0 : 0 Zvijezda 09
Željezničar Sport Team 3 : 0 Napredak
Kozara 0 : 2 Podrinje
Slavija 3 : 1 Sutjeska
Sloga 1 : 1 Drina