Motoristi na Blažićev pogon

Fudbaleri Famosa savladali su danas u Vojkovićima Proleter iz Dvorova sa 5:1 u meču devetog kola Druge lige Republike Srpske grupa Istok.

Junak Motorista svakako je Danel Blažić koji je postigao tri pogotka u meču, a po jedan su dodali Miroslav Bjelica i Nikica Purković koji je upisao svoj prvijenac u dresu Motorista.

Igrala se 27. minuta kada je Miroslav Bjelica sam povukao loptu, pobjegao čuvarima i pogodio mrežu gostiju iz Dvorova. Sedam minuta kasnije gosti stižu do izjednačenja iz jedne sumnjive pozicije. Reklamirali su domaći ofsajd, no to nije uvaženo i morali su na centar.

Ipak, do odlaska na odmor uspjevaju da pogode drugi put gol Proletera. Novak Šešlija je šutirao, a lopta se od jednog defanzivca gostiju odbila do desnog beka Famosa koji postiže prvi od svoja tri pogotka danas.

Sedam minuta je trebalo u nastavku Blažiću da stigne do drugog pogotka, a trećeg Famosa. Danas izuzetno agilni Novak Šešlija je izveo korner, a na prvoj stativi Blažić spakovao loptu iza leđa nemoćnog Simojlovića.

Taj rezultat bio je sve do 78. minute, a onda se po treći put u strijelce upisuje Danel Blažić. Ovaj put je centrirao Mladen Perović, lopta preletila do druge stative na kojoj je sačekao Blažić i pospremio za 4:1. a konačnih 5:1 postavio je Nikica Purković u 86. minutu pogodivši sa desetak metara suprotan ugao gola Simojlovića.

Poslije četiri vezane pobjede Famos je izbio na drugo mjesto tabele sa 17 bodova, osam manje od prvoplasirane Sloge iz Gornjeg Crnjelova.

FAMOS - PROLETER 5:1 (2:1)

Stadion: Sportski centar u Vojkovićima
Gledalaca 50
Sudija: Rade Aćimović (Zvornik).
Strijelci: 1:0 Bjelica u  27, 1:1 M.Simeunović u  34, 2:1 Blažić u  40, 3:1 Blažić  u  52, 4:1 Blažić u  78, 5:1 Purković u 86.
Žuti kartoni:Šešlija (Famos), M.Simeunovoć (Proleter),

FAMOS: Remić, N.Lučić, Frganja, D.Lučić, Blažić, Koprivica, Samardžija, Perović, Šešlija (od 69. Ruduljič), Bjelica (od 80. Purković), Vitković (od 79. Simović)

PROLETER:Simojlović, Gavranić, Omerbegić, Bogdanović, Crkvanjaš, M.Simeunović, Sekulić, A.Simeunović, Jeftić, Borenović, Ćordić

Mladost(BS) 0 : 1 Leotar
Glasinac 2011 2 : 1 Drina HE
Jedinstvo(Br) 8 : 4 Jedinstvo(Bč)
Mladost(G) 4 : 4 Famos
Velež 0 : 1 Budućnost