Dervenćanke vezale treću pobjedu

Odbojkašice Dervente u okviru trećeg kola Prve lige RS, dočekale su ekipu Ljubinja, te u veoma uzbudljivom i teškom meču stigle do treće uzastopne pobjede rezultatom 3:2.

Dervenćanke su susret otvorile osvajanje prvog seta rezultatom 25:23, da bi gošće i Ljubinja drugi set osvojile u taj-brejku sa 29:27. Igračice trenera Vlade Kovačevića ponovo dolaze do vodstva, te treći set osvajaju sa 25:23.

U četvrtom setu igran je taj-brejk, gdje do poravnanja rezultata na 2:2 ekipa Ljubinja stiže osvajanjem seta sa 26:14. Peti set Dervenćnake osvajaju sa 15:10, te tako stižu do treće pobjede u nizu.

Djeovojke iz ekipe istakle su da je bilo je neizvjesno do kraja, te da su neočekivano igrale čak pet setova, što su uzrokovale povrede kod Dervenćanki, jer pojedine nisu ni radile treninge tokom sedmice.

U narednom kolu igračice Dervente dočekuju Maglić iz Foče, dok Ljubinje čeka Inovu iz Banja Luke.