Osam medalja i dominacija kadeta Famosa u Mostaru

Džudo klub Famos nastupio je ovog vikenda na izuzetno jakom međunarodnom turniru Borsa open u Mostaru.

Osvojeno je ukupno osam medalja, tri zlatne, tri srebrene i dvije bronzane, a posebno su se istakli kadeti ovog kluba koji su osvojili tri zlata maksimalnim pobjedama u finalnim mečevima.

Zlatne medalje su osvojili Mila Petrović u kategoriji do 48 kg, Vuk Elez u konkurenciji do 81 kg, te Igor Vračar u apsolutno +90 kategoriji.

Srebrene Medalje su osvojile Anđelina Regoje (-57 kg), Arijana Regoje (-25kg) i Anđela Veselinović (-52kg), dok su bronze osvojili Lana Bjelica (-48kg) i Maja Bjelica (-57kg).

Dobar turnir imao je i Lav Divljan koji je u polufinalu izgubio iako je na 12 sekundi prije kraja imao vođstvo, a onda je i izgubio medalju.

Turnir "Borsa open" još jednom je potvrdio da spada u sami evropski vrh turnira, a ove godine je nastupilo 1200 takmičara iz 31 zemlje, što je apsolutni rekord.