Lokomotiva stala u Butmiru

Danas je u Trening centru FK Sarajevo odigrana utakmica osmog kola Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine između SFK 2000 Sarajevo i Lokomotive. Dopmaće su slavila sa 5:0.

Bolje u utakmicu su ušle domaće fudbalerke, a Lokomotiva je prijetila preko Esmeralde Mujkić. Ipak u 22. minuti prvi gol na utakmici nakon kornera postiže Aida Hadžić. U 35. minuti Dajana Spasojević postiže sjajan pogodak za 2:0, te postavlja konačan rezultat prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme donijelo nam je još tri gola, prvo je u 55. minuti svoj drugi gol na utakmici, a treći za SFK 2000 Sarajevo danas postigla Dajana Spasojević. Medić Mejrema je u 74. minuti pogodila za 4:0, a konačan rezultat utakmice 5:0 postavila je Đoković Jasna osam minuta prije kraja utakmice.

SFK 2000 Sarajevo u narednom kolu gostuje kod Gradine u Srebreniku, dok će Lokomotiva na domaćem terenu dočekati Slogu koja je i dalje bez bodova.