Banjaluka remizirala

Danas su odigrane dvije utakmice osmog kola Premijer ženske lige Bosne i Hercegovine. Banja Luka je na domaćem terenu odigrala 1:1 protiv Iskre. Do vodstva su prve stigle gostujuće fudbalerke u 14. minuti kada je gol domaćih pogodila Lužić Ulmija. Ipak do kraja su i domaće postigle gol, a bod domaćim donijela je Maksimović Rosana golom u 62. minuti.

U drugoj utakmici koja je odigrana danas između Fortune i Gradine viđeno je pet golova. Gostujuće fudbalerke u 22. minuti preko Hodžić Samine su stigle do 0:1, a četiri minute kasnije za 0:2 pogodila je Halać Aida. S tim rezultatom se otišlo na odmor, a u nastavku su viđena još tri gola. Vlastitu mrežu u 54. minuti pogodila je Butković Albina, pa je Gradina u tom trenutku imala vodstvo od 0:3

. Do kraja utakmice su se igračice Fortune pokušale vratiti u utakmicu, Mirnesa Kurtić je u 76. minuti pogodila za 1:3, deset minuta kasnije i Albina Butković je postigla gol za 2:3 i tako postavila konačan rezultat utakmice

Radnik Bumerang 5 : 0 Iskra
Gradina 2 : 3 Banja Luka
Lokomotiva 0 : 2 Fortuna
Sloga 0 : 9 SFK 2000