Vrijedna pobjeda Omarske u gostima

Omarska je u veoma bitnoj utakmici pobjedila Željezničar u Doboju sa 1:0 i napravila iskorak iz donjeg dijela tabele. Obe ekipe su ušle pomalo stegnuto u ovu utakmicu, što je i razumljivo imajući u vidu značaj utakmice i loš start obe ekipe. U prvom poluvremenu Omarska je imala više loptu u nogama i dva puta je opasno zaprijetila. Glavom su pokušali Rosić Branko i Višić, ali nisu zatresli mrežu golmana domaćih. Željo je sa druge strane rijetko prijetio, a jedinu opasno priliku su stvorili u 45. minutu, ali je napadač domaćih šutirao preko gola.

U drugom poluvremenu Omarska je krenula još ofanzivnije. U 62. minutu sjajnu priliku je imao Rosić Branko, ali je njegov šut sa tri metra odbranio golman Stjepanović. To je bila samo najava odlučujećeg gola. Tri minuta kasnije, slobodan udarac je izveo Romanić Darko, Hrvaćanin je bio najviši na prvoj stativi i glavom pogodio za vođstvo Omarske.

Domaći su tek nakon toga zaigrali ofanzivnije i uspjeli prebaciti težište igre na polovinu Omarske. Nekoliko puta su imali dobre prilike iz slobodnih udaraca sa dvadesetak metara, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja. Sa druge strane, Hrvaćanin je imao priliku da riješi utakmicu, ali je oklijevao sa udarcem, pa su štoperi Željezničara otklonili opasnost.

Sve u svemu vrijedna pobjeda Omarske, koja u sledećem kolu dočekuje BSK i ima priliku da se u potpunosti pridruži ekipama u sredini tabele. Željezničar gostuje ekipi Borca u Šamcu.

Željezničar – Omarska 0-1