Tango slavi Delihasanovića

Tango je u prvoj ovogodišnjoj utakmici na svom parketu slavio pobjedu od 4:2 protiv ekipe Brčko Zravlje, što je prvi trijumf Mirka Čampare u ulozi trenera ''crvenih''.

Na prvi pogodak čekalo se do 11. minuta, kada je Ognjen Erić udarcem iskosa s lijeve strane pogodio suprotni ugao gostujućeg gola. Do tada u obostrano otvorenoj igri bilo je više dobrih prilika na obje strane, a istakli su se golmani Adnan Delihasanović i Marko Aleksić.

Sjajnu priliku za poravnanje imao je Sead Buljibašić u 15. minutu, kada je izašao sam pred Delihasanovića, ali je domaći čuvar mreže bio na visini zadatka.

Tango je pogotkom u 22. minutu na nabolji način otvorio drugo pluvrijeme. Strijelac je bio Stefan Jokić. Brčaci su smanjili na 2:1 u 24. minutu. Semir Hodžić ubacio je loptu s desne strane i na suprotnoj stativi pronašao Aleksandra Milakovića, kome nije bilo teško da matira Delihasanovića.

Gosti su imali nekoliko dobrih prilika, ali je Delihasanović odličnim intervencijama sačuvao svoju mrežu. U 33. minutu stigla ih je kazna. Tango je izveo prekid s desne strane nakon kojeg je Slobodan Elez pogodio za 3:1.

Gosti su se odlučili da nastupaju sa golmanom-igračem, što im je urodilo plodom u 35. minutu, kada je Sead Buljubašić smanjio na 3:2. U posljednjim trenucima utakmice Jokić je postavio konačnih 4:2.

TANGO 4 (1)

BRČKO ZDRAVLJE 2 (0)

Strijelci: 1:0 Erić (11), 2:0 Jokić (22), 2:1 Ćulum (24), 3:1 Elez (33), 3:2, Buljubašić (35), 4:2 Jokić (40). Dvorana: OŠ ''Aleksan Šantić'' Vojkovići.