Bratstvo trijumfalno do bodova

Na Gradskom stadionu u Bratuncu, Bratstvo je  u 9. kolu Regionalne lige, grupa Istok, savladalo brčansku  Lokomotivu. U utakmici, koja je na zahtjev gostiju, umjesto u nedjelju, odigrana u srijedu 11.10.2017. godine, Bratunčani su trijumfovali sa visokih 6:0.

Domaća ekipa je krenula ofanzivno od samog početka. Nakon odlične akcije u 12. minutu, Petrović je izašao  sam pred protivničkog golmana i pogodio za 1:0. Drugi pogodak  viđen je  u 30. minutu, nakon  duplog  pasa Smajlovića i Karića, koji rutinski završava akciju, "jedan na jedan" sa golmanom.  U drugom poluvremenu razigrani Bratunčani postižu još četiri pogotka.  U 72. minutu, nakon prodora po lijevoj strani, Karić centrira, pogađa Kuljanina,  a ovaj glavom postiže pogodak  za 3:0. Deset minuta kasnije, domaća ekipa  presjeca napad Lokomotive, Petrović  je uposlio  Smajlovića,  koji lako pogađa mrežu gostiju. U 84. minutu, nakon solo prodora  kroz odbranu Brčaka, Karić  je bio precizan za 5:0. Konačni rezultat utakmice postavio je Kuljanin, koji je nakon  ispucavanja  golmana Radovanovića,  „pokupio“  loptu, i  dobrim šutom sa 20 metara, još jednom se upisao u listu strijelaca.

- Ostvarili smo veoma važnu pobjedu,  u  utakmici u kojoj smo opravdali ulogu favorita, i  upisali 3 boda koja nas zadržavaju  na vrhu tabele. Iako smo bili oslabljeni, bez tri standardna prvotimca:  kapitena Pavlovića, Mijatovića i Miloševića,  odigrali smo dobar meč. Na vrijeme smo dali golove, igrali bez greške. Drago mi je što  sam postigao pogotke, i to me dodatno motiviše da i u predstojećim mečevima dam svoj maksimum.  Spomenuo bih i da se u ekipu vratio Butina, što je veliko pojačanje za nas. Nemamo mnogo vremena za radovanje, jer nas već u nedjelju očekuje utakmica u Tršiću, sa nezgodnim protivnikom Podrinjem, koje takođe pretenduje na čelo tabele, - kazao je Draško Kuljanin, dvostruki strijelac za  Bratstvo.

FK Bratstvo (Bratunac) – FK Lokomotiva (Brčko)   6:0 (2:0)

Gradski stadion u Bratuncu

Gledalaca: 60

Sudija: Bojan Bogičević (Vlasenica)

Strijelci: 1:0 Petrović u 12, 2:0 Karić u 30, 3:0 Kuljanin u 72, 4:0 Kariću 81, 5:0 Smajlović u 84, 6:0 Kuljanin u 88.

Žuti kartoni: Petrović, Sejfić (Bratstvo), Ćumurović, Kerezović, D.Simić (Lokomotiva)

Bratstvo: Popadić, Radoja (od 73. Ilić), Ostojić, Andrić, Petrović, Karić (od 82. Mihajlović), Stanišić (od 68. Butina), Mićić, Sejfić, Kuljanin, Smajlović

Lokomotiva: Radovanović, Ćumurović, S.Simić, D.Simić, Kerezović (od 76. Lazić), Đukanović, Dragičević, Arsenić, Balorda, Kojić, Mirić

Trener:  Željko Kajiš