Sloga od gotovog napravila veresiju

U derbiju začelja Sutjeska i Sloga su podelili bodove što je i najrealniji ishod veoma zanimljivog i do kraja nezivesnog meča odigranog na stadionu pokraj Ćehotine.

Tako je Sloga i nakon deset kola nastavila seriju bez pobede a Sutjeska je u poslednjim trenutcima susreta izbegla poraz.Prvo poluvreme je proteklo u laganoj terenskoj inicijativi domaćeg tima dok su se  gosti opredelili za zartvoreniju varijantu i  pokušavali  nešto više iz brzih kontranapada.

Sloga je prva i zapretila u 29. minutu kada je nakon slobodnog udarca koga je izveo Borisav Lukić golman Fočaka Jovičić nespretno reagovao ali ipak odbrambeni igraši domaćeg tima su pravovremeno reagovali i otklonili opasnost od svoga gola.U 33. minutu Mojović je izveo slobodan udarac sa preko 25 metara ali je čuvar mreže Sloge ,Matović krajnjim naporom odbranio njegov šut.Najbolju priliku u prvom delu domaćio igrači su propustili u 43. minutu kada je Mojović dobro asistirao Sekuloviću a  njegov šut sa desetak metara odbtranio Matović.

Nastavak susreta je počeo kao iz snova za Dobojlije, u 48. minutu je odlično sa desne strane asistirao Lazić a Borisav Lukić je doveo svoj tim u vođstvo,isti igrač je minut kasnije presekao jednu akciju domaćeg tima iskoristio smušenost odbrane Sutjeske i pogodio donji desni ugao gola nemoćnog Jovičića za ubedljivo vođstvo  0:2 .Priliku da i treći put pogode domaći gol propustio je Lazić , izbio  je sam pred Jovičića ali je bio neprecizan.

A onda su se probudili fudbaleri Sutjeske, Matovuć je bio na visini zadatka kada je u 79. minutu odbranio udarac Sekulovića i tri minuta kasnije šut Marka Ivanovića.I kao što je Sloga bila usšpešna u otvarasnju drugog poluvrmena finiš je donio preoktret i radost Fočacima.U 85. Minutu Mojović je dobro asistiraso Sekuloviću koji sa 16 .metara salje loptu u mrežu Dobojlija  i konačno u trećem minutu zaustasvnog vremena,Marko Ivanović je sve odlično uradio, uposlio Radovića koji iskosa sa desetak metara pogađa desnu stativu gola Sloga a lopta se odbija u mrežu za konačnih 2:2

SUTJESKA (F)-SLOGA (D) 2:2(0:0)

Gradski stadion.Gledalca:200.Sudija:Slaviša Mazić(Vlasenica) 7,5.Strelci:Sekulović u 85 i Radović u 90. minutu (Sutjeska) B.Lukić u 48 i 49.minutu(Sloga).Žuti kartoni:Rašević,Miluitinović,Sekulović,Radović,        M.Ivanović(Sutjeska) Lazić(Sloga)

Sutjeska:Jovičić 6,5,Dačević 5,5(od 49. minuta.Radović 7)Rašević 6,5,Milutinović 6,5,Mojović 7 ,Sekulović 7,5,M.Ivanović 7,5,Drakul 6,5,A.Ivanović 6 (od 63. minuta Limić 6,5)Danilović 6 (od 57.minuta                  Lukić 6) Milić 6,5.

Sloga:Matović 7,5,Hadžimujić 5,5(od 46. minuta Aličić 6,5)Lazić  7, J.Lukić 6,5,Gavrić 6,B.Lukić 7,5(od 90.minuta Ilić-)Blagojević 6,5,Pljevaljčić 6,5,S.Ilić 6(od 84. minuta Hozić-)Radovanović 6,5,Ristić 6,5.