Derventa demolirala Slaviju: Sa dvocifrenom razlikom ispratila ih kući

Rukometni klub Derventa u okviru 4. kola Premijer lige BiH dočekao je debitanta u ligi Slaviju iz Istočnog Sarajeva i stigli do ubjedljive pobjede dvocifrenom razlikom.

Na otvaranju susreta u Derventi prvih nekoliko minuta bilo odmjeravnje snaga, te se igralo gol za gol. U 13. minuti Derventa ima prvu veću prednost od četiri pogodka, a rezultat je bio 7:3. Deset minuta prije kraja prvog dijela rezultat je glasio 11:5 i Derventa je diktirala tempo utakmice, a dobre momente u tim trenutcima imao je iskusni golman Starčević. Do kraja poluvremena Derventa samo povećava svoju prednost i na odmor se ide sa rezultatom 16:6, a treba dodati da je golman Starčević na svom kontu imao 8 odbrana.

U nastavku ista igra, igralo se gol za gol, a u 40. minuti rezultat je bio 20:9. Na deset minuta pred kraj meča igračo Zorana Dokića i dalje su držali svoju prednost od čak 13 pogodaka razlike (24:11). Konačan rezultat na kraju susreta glasio je 28:16.

Prvo ime u redovima Dervente bio Vlado Draganić sa 8, a pratio ga kapiten Sibinčić sa 5 pogodaka, dok je goste iz Istočnog Sarajeva predovdio Pandžić sa 6 pogodaka.

Derventa u narednom kolu gostuje kod novajlije u ligi ekipe Kaknja, dok Slavija dočekuje Borac iz Banja Luke.

RK Derventa – RK Slavija 28:16(16:6)
Sportsko-kulturni centar Derventa

RK Derventa: Stojić, Starčević, Škrga, Šijaković 4, Marković 2, Martinović 3, Ivanović 2, Stanković, Sibinčić 5, Zekić 3, Draganić 8, Milinković 1, Dragičević, Škrga, Zemunović, Lukić. Trener: Zoran Dokić.

RK Slavija: Janjić, Ristić, Benić, Tošić, Vuletić, Kovačević 2, Milošević 1, Močević, Luketa, Trapara, Tuševljak 1, Vukadin 1, Tešanović 4, Vujović 1, S.Lale, Pandžić 6.  Trener: Boris Tešanović

Kakanj 34 : 44 Bosna Centrotrans
Slavija 28 : 28 Konjuh
Vogošća Poljine Hills 31 : 25 Sloga
Zrinjski 30 : 27 Bosna
Maglaj 36 : 33 Goražde