Blistava partija Nevesinjaca

KMF Nevesinje ubjedljivo je savladao MNK Željezničar u meču trećeg kola Premijer lige BiH u futsalu.

Nevesinjci su slavili pobjedu 10:5, a sam početak i dva vođstva tima sa Grbavice nisu nagovještavali takav debakl "plavih".

Poveli su oni u 7. minutu golom Semira Guša, ali odmah egal vraća Miljan Gutić. Nepunu minutu kasnije Anes Džafo je donio novu prednost gostima, ali i to odmah neutrališe Miloš Bratić. Ujedno, bilo je to i sve od Sarajlija, jer kada je Igor Trutina u 10. minutu pogodio za 3:2, Željezničar više nije imao snage da se vrati u meč.

Pogađali su u nastavku redom za Nevesinje još dva puta Miljan Gutić, Goran Prodanović, Marko Vučetić, Miloš Bratić, Dalibor Pudar i golman Ognjen Romović, te su u 35. minutu imali ogromnih 10:3.

Sve što su gosti do kraja uspjeli bila su dva pogotka Semira Guša za konačnih 10:5.

Nakon ovog meča Nevesinje ima dvije pobjede na domaćem terenu i poraz u Trebinju, dok Željezničar ima dva poraza i pobjedu u prvom kolu protiv Salinesa.

KMF NEVESINJE - MNK ŽELJEZNIČAR 10:5 (5:2)
Dvorana "Nevesinjka"
Gledalaca: 250
Sudije: Amar Macić i Emil Husković (oba Mostar)
Strijelci: 0:1 Gušo 7, 1:1 Gutić 7, 1:2 Džafo 8, 2:2 Bratić 9, 3:2 Trutina 10, 4:2 G.Prodanović 12, 5:2 Vučetić 15, 5:3 Gekić 23, 6:3 Gutić 28, 7:3 Gutić 32, 8:3 Bratić 34, 9:3 Pudar 34, 10:3 Romović 35, 10:4 Gušo 36, 10:5 Gušo 36
Žuti kartoni: Bratić (Nevesinje), Gušo (Željezničar)
Crveni karton: Semir Gušo (MNK Željezničar) 40

KMF Nevesinje: Romović, Pudar, Miličević, Vučetić, Trutina, Glogovac, Jamina, Gutić, Pantić, M.Prodanović, G.Prodanović, Bulajić, Drašković, Bratić

MNK Željezničar: Šahman, Salčin, Hodžić, Džafo, Gekić, Alihodžić, Vidović, Krka, Demirović, Kapetanović, Zeba, Gušo, Karić

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango