Omarska uvjerljiva

Omarska je očekivano lako savladala poslednjeplasirani BSK sa 4-0, a rezultat je trebao biti ubjedljiviji, međutim veoma dobro je branio golman Simatović, a ni igrači Omarske nisu imali golgeterski dan.

BSK je veoma mlada ekipa, koja i ne igra toliko loše, međutim, očigledno je da će im treba dosta vremena kako bi uigrali ekipu i otklonili mnogobrojne taktičke nedostatke. Veoma je upitno može li BSK sa ovom ekipom opstati u drugoligaškom društvu, ali prema rječima Nove Damjanovića, u BSK-u se ne plaše za opstanak, jer je pomoć obećao Dragomir Ilić (predsjednik FK Krupa) tako da u januaru očekuju mnogobrojna pojačanja, kako u igračkom, tako u stručnom i infrastrukturnom pogledu.

Što se tiče same utakmice, kao što rekoh BSK je pokušavao nešto igrati, ali su stajali veoma loše na terenu. Sa druge strane fudbaleri Omarske su samo na mahove dodavali gas i pritiskali protivnika, a u većem dijelu susreta igralo se letargično i bezopasno.

Omarska je povela u 16.minutu. Romanić je fino proigrao Rosića koji je ušao u šesnaesterac, predriblao i golmana BSK-a, te loptu smjestio u mrežu gostiju. Omarska je uduplala prednost sedam minut kasnije. Gosti su veoma loše postavili ofsajd zamku. Rosić Branko je proigrao Hrvaćanina, koji se našao oči u oči sa Simatovićem, imao je vremena da se fino namjesti i plasira loptu u nebranjeni dio.

U drugom poluvremenu BSK je krenuo nešto ofanzivnije, ali i dalje je Omarska imala mnogo bolje prilike. Najbolju priliku u tom periodu je propustio Romanić Darko koji je dobio povratnu loptu na penaltik, ali je šutirao visoko iznad gola. Susret je riješio Krecelj u 60. minutu. On je iskoristo grešku odbrane BSK-a, ukrao jednu loptu i ušetao se pred golmana gostiju, te ga rutinski svaladao. Nakon tog gola, BSK se u potpunosti predao, a Omarska je do kraja igrala vikorije pred golom gostiju, stvarala šanse, ali i promašivala. Jedino je Nemanja Nišević iskoristio jendo odlično proigravanje Krecelja, te je postigao četvrti gol, za konačnih 4-0.

Bilo je još mnogo prilika, imao je i BSK prilika da postigne gol, obe ekipe su tražile penale, kartone, ali sudija Todić je mirno priveo utakmicu kraju bez bilo kakvih problema. Ovom pobjedom Omarska se dobro odvojila od najugroženijih ekipa, te sada mnogo lakše diše. Rasterećena i kompletna Omarska sledeće nedjelje gostuje u Dubravama, a BSK dočekuje Borac iz Šamca.

Treba pomenuti da je susret odigran po veoma lijepom vremenu, odličnom terenu, te da na klupi Omarske nije bilo trenera Vulete (zbog edukacije), tako da je u ulozi trenera faktički bio sekretar Zdjelar Dejan, koji se očigledno veoma dobro snašao.

Omarska – BSK 4-0