Pet medalja za tekvondo reprezentaciju BiH u Beogradu

Taekwondo reprezentacija Bosne i Hercegovine nastupila je na prestižnom međunarodnom turniru Galeb open G1 sa 26 takmičara i osvojila pet medalja.

Zlatnu medalju je osvojio Nedžad Husić u kategoriji juniora do 63 kilograma, dok su preostale četiri medalje bronzanog sjaja.

Husić je do zlatne medalje stigao pobjedama u pet borbi i to protiv reprezentativca Njemačke, Bugarske, Slovenije, Italije, i Srbije.

Osvojili su ih Ružica Crnogorac (juniorke, -55kg), Hana Bulbulušić (kadetkinje, - 44kg), Džejla Makaš ( kadetkinje, -37 kg), i Milica Mitrović (kadetkinje, +59 kg).

Do medalja ovaj put nisu uspjeli da dođu Ajna Makaš, Sergej Teofilović, Kerim Ahmedspahić, Dora Marušić, Sadmir Habibović, Sejdo Huremović, Ada Avdagić, David Marušić, Timur Subašić, Ziko Simeunović, Patrik Bogeljić, Sanja Gligorević, Adna Borić, Edna Abdaspahić, Anesa Pulo, Mubina Klepo, Adnan Haračić, Sumeja Fejzić, i Mihaela Senjak, ali je zasigurno učešće na jednom ovakvom takmičenju, koji spada u sami evropski vrh, veliko iskustvo.