Radulović: Protiv Zrinjskog i taktički i trkački na visokom nivou

Fudbaleri Borca gostovali su proteklog vikenda u okviru 11. kola BH Telekom Premijer lige Bih ekipi Zrinjskog, te osvojili izuzetno važan bod (0:0) u borbi za plasman u Ligu 6, što je i glavni cilj zacrtan na startu sezone. Nekadašnji član mostarskog premijerligaša, a danas prvotimac Borca Aleksandar Radulović u izjavi za naš portal ističe da je njegova ekipa utakmicu, kada je taktika u pitanju, odigrala na visokom nivou.

– Posljednji put je jedna generacija Borca ostala neporažena u Mostaru 2011. godine, kada je osvojena šampionska titula, a eto, to je pošlo za rukom i nama na utakmici koju smo, prije svega, odigrali odlično, kako taktički, tako i trkački. Biću slobodan da kažem da smo u drugom poluvremenu imali bolje šanse za postizanje gola i da smo bili bliži pobjedi, ali kad se sve uzme u obzir smatram da je podjela bodova najrealniji ishod s obzirom da su i Mostarci stvorili određene prilike koje nisu pretvorene u gol. Na terenu smo se postavili tako da idemo na pobjedu i to je na terenu baš tako i izgledalo, vjerovali smo da možemo do nje od prvog do posljednjeg minuta, ali i jednim bodom smo itekako zadovoljni jer znamo da je Zrinjski odlična ekipa koja dominira bh. fudbalom – rekao je Radulović.

Narednu premijerligašku utakmicu Borac će odigrati u subotu, 21. oktobra, kada će sa početkom u 15 časova gostovati u Zenici ekipi Čelika.

Tekst i foto: Borac sport

Vitez 0 : 0 Radnik
Široki Brijeg 1 : 1 Krupa
Sarajevo 0 : 0 Sloboda
Borac 1 : 1 Zrinjski
Željezničar 3 : 1 Čelik
Mladost 1 : 1 GOŠK