Tabanci furiozno do tri boda

U 7. kolu Područne lige Birač Tabanci su, na svom terenu, savladali Polet iz Kravice sa visokih 5:0.  Sa 13 bodova Tabanci su i dalje na drugom mjestu na tabeli, dok je Polet na 6. sa 7 bodova.

Prvi gol pao je  u 11. minutu, nakon prodora iskosa sa desne strane kapitena Milića, kada je poslije driblinga igrača Poleta u šesnestercu, postigao evrogol pod samu prečku protivničkog gola. Samo desetak minuta kasnije, nakon Milićevog dobrog centaršuta iz kornera sa lijeve strane, Jović je glavom zatresao mrežu protivnika. Domaća ekipa do vođstva od 3:0 dolazi u 41. minutu,  kada je Tomić uputio dobru dubinsku loptu, a M. Matić je lobovao golmana. Početak drugog poluvremena bio je mirniji, a onda je u 62. minutu Milić, koji se najbolje snašao u gužvi koja se stvorila u šesnaestercu gostiju,  još jednom matirao protivničkog golmana. Nakon dobrog centaršuta D. Markovića sa desne strane, I. Marković  je natrčao na loptu iskosa sa lijeve strane i ubacio je  u mrežu gostiju za 5:0 u 72. minutu.

- Iako smo i ovog puta bili oslabljeni, neigranjem Krstića, R.Milića i  Kojića, nismo dozvolili još jedno iznenađenje, kao u prethodnom kolu. Od prvog trenutka smo krenuli ofanzivno i borbeno, što se vidi i po konačnom rezultatu. Još jednom smo pokazali da smo u ovoj sezoni ozbiljan kandidat za prelazak u viši rang takmičenja. Atmosfera u timu je odlična i vjerujem da ćemo i narednom periodu nastaviti sa dobrim rezultatima, - kazao je kapiten Tabanaca Slaviša Milić, dvostruki strijelac na ovoj utakmici.

FK Tabanci (Tabanci) – FK Polet (Kravica) 5:0 (3:0)

Stadion u Tabancima

Gledalaca: 30

Sudija: Milan Spasojević (Zvornik)

Strijelci: 1: 0 Milić u 11, 2:0 Jović u 26,  3:0 M. Matić u 41, 4:0 Milić u 62, 5:0 I. Marković u 72.

Žuti kartoni: M.Vujadinović, Avramović (Polet)

Tabanci: Stanojević, S. Matić (od 63. Gajić), I.Marković, D.Marković, M.Matić, Lučić (od 72. Mijić), Jokić, Milić (od 72. Simić), Jović, Đurić, Tomić

Trener: Rajo Novaković

Polet: M.Vujadinović, A.Vujadinović, Vasović, Grujičić, S.Vasić, A.Vasić, Avramović, Cvjetinović, Stanojević, Ilić, Ranković (od 46. Filipović)