Siti ne popušta

Rapsodija napadača, 31 gola na osam utakmica, dominantne pobjede Liverpula i Spartaka, maksimalan učinak Sitija i Bešiktaša obilježili su početak trećeg kola LŠ.

U derbiju dana Siti je savladao Napoli 2:1 za veliki korak ka osmini finala, ima devet bodova u Grupi F, a italijanski tim je preskočio na drugom mjestu Šahtjor preokretom u Roterdamu protiv Fejnorda za 2:1, sa igračem manje.

U drugom meču večeri Real je remizirao sa Totenhemom 1:1 na Santjago Berbaneuu, ali nijedan tim ne strepi za svoju poziciju u borbi za osminu finala jer imaju po šest bodova više od Borusije koja je osvojila samo bod u Nikoziji, odigravši takođe 1:1 sa APOEL u Grupi H.

Bešiktaš ima tri pobjede u Grupi G, u možda i ključnom meču u borbi za prvo mjesto savladao je deprimirani Monako 2:1, poslije preokreta u "Kneževini". Turke sada prati Lajpcig koji je u goleadi u prvom poluvremenu nadigrao Porto sa 3:2.

U grupi E Liverpul i Spartak dijele prvu poziciju sa po pet bodova poslije impresivnih pobjeda.

"Redsi" su ponizili Maribor sa 7:0 na Ljudskom vrtu, u svojoj prvoj pobjedi u sezoni, dok su Moskovljani deklasirali Sevilju 5:1 na svojoj "Atkritje" areni, imspresivnom igrom u drugom poluvremenu,piše b 92