Borac pao na Bilinom polju

Fudbaleri Čelika slavili su veliku pobjedu u 12. kolu Premijer lige BiH. Na Bilinom Polju, Čelik je sa 1:0 dobio banjalučki Borac.

Banjalučani su danas doputovali u Zenicu osokoljeni osvajanjem boda kod Zrinjskog u Mostaru, a bili su bolji tim na otvorenju susreta, no Čelik je bio taj koji je imao šanse da postigne gol iz kontranapada.

Igrala se 7. minuta kada je Emrad Šabanović došao u priliku. Njegov udarac je odbranio Trkulja, odbio je loptu do Tarika Adilovića, a ovaj je pogodio stativu gola Borca. Kako je vrijeme odmicalo, Čelik je postajao bolji i agresivniji, a u 18. minuti je Adilović šutirao preko gola iz dobre pozicije.

U 32. minuti, Čelik je stigao do sasvim zasluženog vodstva. Aldin Šišić je pretčao gotovo pola terena i došao je u situaciju da može birati šta će sa loptom. Dodao je na desnu stranu do Šabanovića, koji pogađa mrežu Borca za veliko slavlje domaćih.

Do kraja poluvremena, Hasanhodžić je umalo pogodio vlastitu mrežu nakon ubačaja Bojana Puzigaće, ali lopta je pogodila prečku.

Čelik je nadigrao Borac u prvom dijelu susreta, a gosti su bolje otvorili drugo poluvrijeme. U 57. minuti, sjajnu priliku je imao Mahir Karić, ali nije pogodio mrežu domaćina.

U 66. minuti, svoju mrežu je spasio Matej Marković nakon udarca Vladana Danilovića koji je sam izašao pred njega, a onda je domaći tim uspio da zatvori prilaze svom golu.

Kako je vrijeme odmicalo, Borac je sve teže stvarao šanse, a Emrad Šabanović je umalo pogodio mrežu gostiju u 87. minuti.

S druge strane, Aldin Šišić je mogao pogoditi vlastitu mrežu u finišu susreta, ali je lopta ponovo pogodila prečku. Ostalo je 1:0, a Čelik je ovim trijumfom na tabeli preskočio Slobodu i sada ima 10 bodova.

Čelik - Borac / FOTO: Muhamed Tunović

Vitez 2 : 2 Mladost
GOŠK 0 : 1 Željezničar
Čelik 1 : 0 Borac
Zrinjski 1 : 3 Sarajevo
Sloboda 0 : 3 Široki Brijeg
Krupa 1 : 1 Radnik