Drina potopila Luke

MRKONJIĆ GRAD-Fudbaleri zvorničke Drine u 11.kolu Prve lige RS u Mrkonjić Gradu pobjedili su Slobodu 2:1.Gosti do pobjede došli srećeno i spretno, jer su se domaći fudbalaerti propisno ispromaišivali.Naime, za domaće napadače gol je postao miseona imenica, jer su prokockali desertak stopostonih prilika za pogodak.Pogodili su i dva puta okvir gola, a tri puta sa pola metra nisu uspijeli da pogode mrežu Jovana Vićića.

S druge strane gosti iz Zvornika „parkirali su autobus“ ispred svoga gola i brzim kontranapadima pokušavali da ugroze gol Slobode.Uputili su ukupno četiri šuta prema golu Slobode, postigli dva gola i jednom pogodili stativu.I na „Lukama“ demonstrirali fudbalski čas kako se igra na gostujućem terenu i stiže do bodova.

Istini za volju domaći fudbaleri u ovom meču igrali su bez četri ključna fudbalera, koji su povrijeđeni i na duži period su van stroja.Napadača Srndovića, Perovića, Babića i štopera Stakića.

Domaći fudbaleri bolje su otvorili meč.Nakon propuštene dvije prilike u 27 minutu stižu do pogodka i vostva od 1:0.Đukerić je ubacio loptu a na drugoj stativi Malinović glavom smjestio loptu u mrežu.Radost domaćih trajala je svega pet minuta, a Drina je stigla do poravnanja rezultata.Pogodak je postigao Ćulum iz slobodno udaraca sa više od 30 metara iskosa sa desne strane.Gol ide na dušu domaćeg golmana Ilića, ali i zadnje linije koja nije postavila dobro živi zid.

Drina u 36 minutu dolaze u vodstvod 2:1.Strijelac je Marković, koji je sa ivice kaznemog orostora šutirao i pored uspavane odbrane Slobode savladao Ilića.

U drugom poluvremenu na terenu samo postoji jedna ekipa Slobode.Smjnejivali su se napadi domaćih fudbalera u talasima, redale se šanse i pogađao okvir gola.Jednostavno lopta nije htijela u mrežu.U  47 minutu Malbašić iz dobre pozicije šutira glavom preko gola.Osam minuta kasnije u idealno prilici su Stjepić i Malbašić.

Najidelaniju priliku za gol Sloboda je imala u 70 minutu.Malinović je sa centra krenuo sam prema golu Drine, ali je Golman Vićić sjeno zastavio njegov šut.Odbijena lopta je došla do Savanovića koji je šutirao, ali je loptu iz preznog gola izbcio neko od gostujućih fudbalera.Šest minuta kasnije stativa je savezenik gostiju, jer Malinović udarac zaustavlja stativa.

U 83 minutu jedina i prva prilika za goste.Dragutinović je pobjegao odbrani Slobode i sa desetak metara ošto šutirao, ali je lopta pogodila stativu.

U finišua meča prava drama u šesnestrecu Drine.Sjevalo je sa svih strana, domaći napadači nisu uspijevali da loptu ubece u mrežu i sa pola metra, pa je poraz je bio neminovan.To je treći vezani poraz i doveden u pitanje plasman u Ligu za prvaka.

U narednom kolu Sloboda je domaćin Sutjeci,a Drina Zvjezi 09.