Guber preko Famosa na drugo mjesto

Guber je ispunio obećanje koje je dao svojim navijačima pred polazak u Vojkoviće – nakon utakmice 11. kola Druge lige, grupa Istok, u Srebrenicu se vraća sa tri boda. Srebreničani su nakon dinamičnih 90 minuta pobijedili Famos rezultatom 1:2.

Već u 6. minutu,  poslije sjajnog prodora Smajilovića, koji je po desnoj strani promješao kompletnu odbranu domaćina, slijedi sjajni centaršut i nebeski skok Avdića za 1:0. Nakon vođstva gostiju, domaća ekipa vrši pritisak, preuzima terensku inicijativu, ali je odbrana na čelu sa sjanim golmanom Bogičevićem sve to zaustavljala. Guber  u 17. minutu ne koristi dobru šansu koju je imao Jevtić, a propustio je i priliku u  25. kada  Avdić šutira jako sa lijeve strane, a golman Remić krajnjim naporom šalje loptu u korner. Famos je napadao, ali bez realizacije,  pa se na odmor otišlo sa vođstvom gostujuće ekipe. I u drugom poluvremenu domaćin je nastavio sa napadima, ali je odbrana na čelu sa Ćirkovićem sve to lako rješavala. Ipak poslije jednog centaršuta,  na drugu stativu natrčava domaći igrač Blažić i rezantnim udarcem izjednačuje  rezutat u 64. minutu. Do vođstva, Guber dolazi  poslije jedne presječene lopte Cibralića na desnoj strani, sjajan pas u prazno, Jevtić bježi cjelokupnoj odbrani domaćih i rutinski šalje loptu u gol ispod nemoćnog Remića. Domaći nastavljaju sa napadima, ali bez prave prilike da promijene rezultat.  U 78. minutu Remić sjajnom intervencijom zaustavlja još jedan šut Jevtića sa osam metara, kad su već svi loptu vidjeli u mreži. Iako su obje ekipe do kraja pokušavale da promijene rezultat, utakmica je završena rezultatom 1:2.

- Moj tim je, od prvog minuta,  ispunio sve moje taktičke zamisli, što je rezultiralo još jednom uspješnom utakmicom. Iako smo bili oslabljeni neigranjem četiri standardna prvotimca: Osmanovića, Miloševića, Mešanovića i Maksimovića, a dva igrača su igrala povrijeđena, ekipa je odlično funkcionisala i igrači sa klupe, kojima je pružena prilika, su u potpunosti opravdali ukazano povjerenje. Znali smo da će utakmica biti teška, borbena, jer se nije igralo samo za bodove, nego za prestiž na tabeli. Šta da kažem osim da sam prezadovoljan igrom svojih izabranika, koja nas je dovela na drugo mjesto na tabeli, - kazao je Drago Radović, trener Gubera.

FK Famos (Vojkovići) – FK Guber (Srebrenica) 1:2 (0:1)

Stadion: SC Vojkovići