Mrkonjićani poraženi od Zrinjskog

Košarkaši Zrinjskog slavili su pobjedu u drugom kolu Lige 11.

Izabranici Hrvoja Vlašića lako su savladali Mladost u Mrkonjić Gradu 81:67.

Već u prvoj četvrtini učesnik ABA lige 2 je pokazao ko je favorit u ovome duelu i lako dobio prvu dionicu sa 25:11.

Gosti su se malo vratili u 2/4, ali je to bilo dovoljno samo da odu na poluvrijeme sa zaostatkom od 11 poena.

U nastavku susreta Zrinjski ipak sigurno privodi utakmicu kraju, i slavi pobjedu 81:67.

Kod pobjedničke ekipe najefikasniji je bio Torrion Brummitt sa 23 poena, a pratio ga je Marko Šutalo sa 17.  Kod domaćina Stefan Mijović je ubacio 19 poena, a Sreten Knežević 18.

KK Mladost - HKK Zrinjski 67:81 (11:25, 22:19, 19:22, 15:15)

KK Mladost: Dumić 11, Aleksić 4, Mijović 19, Knežević 18, Majić 2, Kljajić, Srdić, Jotić, Janjetović 4, Ljuboja, Milanović 4, Torbica 5

HKK Zrinjski: Šutalo 17, Sokolović 5, Ramljak 4, Brummitt 23, Miličević 6, Kuzman 3, Princ 13, Golemac, Demić 2, Barać , Begić 2, Ljujić 6

Široki 78 : 61 Bošnjak
Kakanj 90 : 78 Sloboda
Zrinjski 84 : 62 Vogošća
Spars : Građanski
Radnik BN Basket : Bosna Royal