Trnovica bez milosti prema Partizanu

Trnovica je još jednom pokazala da je opravdano lider  na tabeli Regionalne lige, grupa Istok. U 11. kolu ova ekipa  je  nastavila niz pobjeda i u Donjoj Trnovi savladala Partizan rezultatom 0:3.

Ekipa iz Trnovice je od početka utakmice pokazala da su u Donju Trnovu došli sa ciljem da uzmu bodove. Igrali su ofanzivno i vrlo brzo stvorili nekoliko dobrih prilika, poslije prekida, kada je golman domaće ekipe odično reagovao i odbranio udarce Gutalja i Dejana Mićića. U 33. minutu, poslije centaršuta Radića sa lijeve strane, lopta, koju niko ne dotiče,  prolazi kroz peterac  i odlazi u donji desni ugao mreže Partizana, za vođstvo gostiju od 0:1. Samo dva minuta kasnije Trnovica povećava vođstvo na 0:2. Marković sa svoje polovine upošljava najboljeg strijelca ekipe Maksimovića, koji bježi odbrani Partizana  i rutinski matira njihovog golmana. U drugom dijelu Partizan kreće ofanzivno, ali je  gostujuća ekipa čvrstom igrom u  odbrani i na sredini terena osujetila sve njihove pokušaje da dođu do pogotka.  Tačka na utakmicu i rezultat stavljena je u 85. minutu. Nakon kornera sa desne strane, koji je izveo Zdravko Mićić, u skoku se najbolje snašao štoper Gutalj,  koji  zakucava loptu pod prečku.

Poslije 11 odigranih utakmica, Trnovica je sa osam  pobjeda, dva remija i samo jednim porazom, sa 26 bodova na prvom mjestu na tabeli Regionalne lige, grupa Istok.

-  Kao što smo i očekivali, utakmica je bila teška i borbena. Partizan je ekipa koja kod kuće pruža odlične partije, ali mi smo opravdali ulogu favorita u ovom susretu.  Još jednom smo pokazali da imamo kvalitetnu i složnu ekipu, i da  odlično igramo na strani, kad smo rasterećeni i bez pritiska. Okrećemo se  narednom kolu i susretu sa ekipom Bratstva, koja je do sada bila naš najveći rival za prvu poziciju, - kazao je Željko Marković, prvotimac Trnovice.

FK Partizan (Donja Trnova) – OFK Trnovica (Trnovica) 0:3 (0:2)

Stadion: Donja Trnova