PFL Gradiška:Bez pobjede na Kalemima

Utakmicom u subotu u Čatrnji otvoreno je XI kolo Područne lige Gradiška. Gosti iz Gornjih Podgradaca su potvrdili da su u padu forme, pa su domaćini bez većih problema upisali novu pobjedu, a gosti su ostali na jednom osvojenom bodu u poslednja četiri kola. Strijelci za domaće su bili kapiten Boris Kurelj (23 –penal, i 87) i Predrag Šinik u 57 minuti. Počasni pogodak za goste postigao je Filip Plavanjac u 92 minuti.

U Bajincima je viđena još jedna pobjeda domaćina rezultatom 3:1. Dvostruki strijelac za Mladost je bio Srđan Zeljković (42 i 46 minuta), a pobjedu domaćina potvrdio je Miloš Jerinić u 74 minuti. Poraz gostiju ublažio je Rade Štrbac pogotkom iz penala u 84 minuti.

Derbi kola između prvoplasiranih Kalema i 13 Skojevki završen je miroljubivo 1:1. Prvo poluvrijeme su obe ekipe odigrale u grču, bez previše šansi. Po kišnom vremenu jedinu izglednu šansu imali su domaći kada je Milan Stanivuković pokušao udarcem sa 20-tak metara savladati Saliha Hinovića, koji je odbio loptu, ali Milenko Devušić je iz „odbijanca“ pogodio Hinovića, koji je nakon parade ostao na zemlji. Drugo poluvrijeme je počelo puno bolje od prvog, pogotovo za goste. Nakon što je gotovo izgubio loptu prvi topnik gostiju Bojan Radić uputio je jak udarac po sredini gola sa preko 25 metara, koji je neočekivano skrenuo pred Mladenom Maričićem i završio u mreži domaćih. Od toga trenutka domaći su krenuli na sve ili ništa. Utakmica se otvorila domaći su napadali, a gosti prijeili iz kontri. Ovakva igra pogotovo je odgovarala brzonogim napadačima gostiju Radiću i Nevenu Buniću, koji su imali nekoliko izglednih prilika u drugom poluvremenu, ali nisu imali koncentracije u završnici da realizuju izgledne prilike. U jeku napada domaćina u 60 minuti veznjak Kalema se ubacio iz drugog plana u šesnaesterac „Skojevaca“ i nakon kontakta sa Gačićem završava na travi. Sudija Goran Nježić pokazuje na jedanaesterac. Najstrožu kaznu za domaće izveo je Midrag Gigović, ali je golman gostiju Hinović odlično odbranio udarac. Samo 14 minuta kasnije nakon prekida gosti su izbili loptu iz svog šesnaesterca domaći su uputili udarac koji pogađa u ruku Leonida Ćorića. Arbitar susreta Nježić ponovo pokazuje na najstrožu kaznu za domaćina. Ovoga puta Milan Stanivuković je bio siguran izvođač za domaćine. Sanivuković je promašio izglednu priliku da donese domaćinu pred sam kraj susreta. Okliznuo se defanzivac gostiju iskusni Milan Supar u svom šesnaestercu. Stanivuković je poupio loptu i šutirao sa 7-8 metara, ali je Hinović odlično ušao u šut i ponovo spasio goste. Prema svemu prikazanom u derbi susretu neriješen ishod je možda i najpošteniji. Obe ekipe su imale pored golova po 4-5 izglednih prilika, koje nisu iskoristili.

U Šibovskoj je gostovala Kozara, koja je u tri prethodne utakmice osvojila samo dva boda, ali su negativnu seriju bez pobjede prekinuli u ovom kolu. Gosti su odlično otvorili susret i već u 6 minuti preko Nemanje Kalajdžića poveli sa 0:1, prednost je udvostručio Borislav Babić iz penala u 32 minuti. Priliku da vrati domaćina u igru nije iskoristio Lazar Kovačević, kojem je gostujući golman Danijel Nežić odbranio penal. U drugoj minue sudijske nadoknade prvog poluvremena Borislav Babić je, svojim drugim golom, postavio konačnih 0:3.

Sloboda je u Donjim Podgradcima dočekala Torpedo. Gosti iz Cerovljana poveli u 22 minuti preko Ognjena Perišića. U 40 minuti gosti ostaju sa igračem manje, Nemanja Nikolić skrivio je penal i zaradio isključenje. Siguran realizator najstrože kazne bio je Rade Džombić. Domaći nisu uspjeli materijalizovati brojčanu prednost sve do 85 minute, kada je Aleksandar Pejić postavio konačnih 2:1.

U komšijskom derbiju u Aleksandrovcu su gostovali Mrčevci. Domaći su bili favoriti do sada su neporaženi iz Aleksandovca ove sezone otišli samo lideri prvenstva Kalemi, ali su gosti uspjeli sačuvati vlastitu mrežu i u jedinoj utakmici bez pogodaka u ovom kolu odnijeli bod u Mrčevce.

U derbiju začelja u Staroj Topoli sastale su se dvije poslednjeplasirane ekipe sa po jednim bodom prije ovoga kola. Gosti su deklasirali domaćina sa 0:5 i zakucali ga za začelje tabele. Strijelci za goste su bili Dejan Vržina 13 minut, Vladimir Šestić 17 (penal), Vladimiri Živković 63, Miloš Milunović 70 i Danijel Vrebac 79.