Tabanci deklasirali Budućnost Trans

U utakmici 8. kola Područne lige Birač Tabanci su, na svom terenu, savladali Budućnost Trans iz Skelana rezultatom 5:1.

Domaća ekipa je kao favorit ušla u utakmicu, ali već u 7. minutu uslijedio je hladan tuš. Igrač gostiju Ivanović, nakon dobrog prodora po lijevoj strani, upućuje šut prema  golu domaćina, odbrambeni igrač Tomić pokušava da izblokira ga izblokira, ali lopta dobija neočekivani efe  i završava iza leđa domaćeg golmana. Tabanci  su u nastavku imali nekoliko izglednih prilika, prije svega kapiten Milić, a zatim i M. Matić, kao i Lučić, ali mreža gostiju ostaje nedirnuta. Prvo poluvrijeme je završeno vođstvom gostiju od 0:1. Na početku drugog poluvremena uslijedio je veliki pritisak na gol gostiju, što se isplatilo već u 53. minutu. M. Matić dovodi svoju ekipu do izjednačenja nakon dobrog centaršuta iz kornera, sa lijeve strane. Drugi gol za vođstvo Tabanaca postiže Lučić u 58. minutu, poslije solo prodora po lijevoj strani, kada dobrim driblingom u šesnaestercu gostiju vara dvojicu protivničkih igrača i upućuje precizan šut u mrežu Budućnosti. Na 3:1 povisio je  kapiten Milić u 73. minutu nakon dobro izvedenog slobodnog udarca iskosa sa lijeve strane, kada je lopta završila u rašljama gostiju iz Skelana. Četvrti gol za Tabance, a svoj drugi gol na utakmici postiže M. Matić u 81. .minutu, nakon što  kapiten dubinskim pasom ubacuje loptu u šesnesterac  gostiju, a on  iz prve šutira i matira golmana gostiju. Kapiten Milić u 85. minutu  ponovo se upisuje u strijelce i time postavlja konačan rezultat ove izuzetno zanimljive utakmice od 5:1.

Poslij je odigranog 8. kola, ekipa Tabanaca zauzima drugo mjesto  na tabeli Područne lige – Birač sa 19 osvojenih bodova, odmah ispod Birča iz Dervente, koji ima bod više. U poslednjem kolu u ovoj polusezoni ove dvije ekipe susrešće se u nedjelju, u Derventi, što će odlučiti jesenjeg prvaka.

- Ovo je bila  jedna od najboljih utakmica koju su odigrali igrači Tabanaca od kad sam ja na čelu stručnog štaba. Gledaoci su uživali  u izuzetnoj fudbalskoj predstavi, sa  mnogo golova, a na kraju utakmice igrači Tabanaca su u špaliru pozdravili svoju publiku koja im je otpozdravila gromoglasnim aplauzom. Sudijska trojka je bila na visini zadatka i odlično je sudila ovu utakmicu koja je bila fer i korektna u svakom segmentu igre,  – kazao  je Rajo Novaković, trener Tabanaca.

FK Tabanci – FK Budućnost Trans 5:1 (0:1)

Stadion: Tabanci

Gledalaca: 70

Sudija: Velibor Vidaković (Zvornik)

Strijelci: 0:1 Ivanović u 7,  1:1 M.Matić u 53,  2:1 Lučić u 58, 3:1 S.Milić u 73,  4:1  M.Matić u 81, 5:1 S.Milić u 85.

Žuti kartoni: Savić, Milošević (Budućnost Trans)

Tabanci: Stanojević, Marković, R.Milić, M. Matić, Lučić, Jokić, S.Milić,  Jović, Đurić, S. Matić, Tomić

Trener: Rajo Novaković

Budućnost Trans: Golić, Ilić, Ivanović, Avdić, Savić, I.Jakovljević, M. Jakovljević, Radovanović, Stanojević, Milošević, Malešević