Juniori Radnika osvojili bod na Grbavici

Željezničar je u prvom susretu 11. kola juniorske Premijer lige Bosne i Hercegovine remizirao sa bijeljinskim Radnikom, bilo je 1:1.

U prvih dvadesetak minuta nije bilo izrazitih prilika, Plavi su bili otvoreniji, ali nisu uspjeli ugroziti gol gostiju da bi u 22. minuti susreta Hasanović pogodio stativu nakon čega se lopta odbila do Dacića koji je pospremio u mrežu. Nakon gola Željezničar je imao inicijativu i nekoliko dobrih prilika koje nije iskoristio, te se na poluvrijeme otišlo pri rezultatu 1:0 za domaće.

Eldar Šehić je u drugom dijelu imao jednu šansu, no šutirao je pored gola nakon čega je pokušao Vujić, no nije uspio savladati Dujmovića. Odmah u sljedećem napadu Beširević je izašao sam na Hodžića koji je dobro reagovao i spasio svoj gol. Željezničar je imao nekoliko odličnih prilika koje nije iskoristio da bi Radnik u 81. minuti Arsen Knežević pogodio za izjednačenje rezultata.

Također dodajmo da su se Amir Velić i Anes Demirović povrijedili, te su ranije morali napustiti igru što je jedna od glavobolja sa kojom se trener Omer Joldić mora suočiti pred gostovanje u Zagrebu protiv Lokomotive u Ligi prvaka.

Plavi se nalaze na drugom mjestu sa 24 osvojena boda, tri manje i utakmicu više od prvoplasiranog Sarajeva dok je Radnik peti sa 20.

Željezničar-Radnik 1:1 (Dacić 22'; Knežević 81')

Željezničar: Dujmović, Šehić, Beširević, Velić, Zilić, Nuhanović, Osmanović, Hasanović, Šehić, Demirović, Dacić.

Radnik: Hodžić, Nikić, Gospavić, Vujić, Živanović, Hodžić, Račanović, Čavić, Vrućinić, Mitrović, Lazić.

Radnik 1 : 1 Sloboda
Željezničar 1 : 0 Sarajevo
Zrinjski 2 : 0 Velež
Krupa 0 : 0 Mladost
Čelik 0 : 2 Borac