KMF ''Tango'' u finišu položio oružje u Mostaru

KMF ''Tango'' baš nema snage i sreće da osvoji gostujuće bodove ove sezone. Nakon dobre igre protiv Mostar SG i Seljaka, tim iz Istočnog Sarajeva je i večeras do samog kraja utakmice bio u igri za bodove, ali je u samom finišu posustao, i kada su krenuli na sve ili ništa doživio čak i ubjedljiv poraz od 7:4.

Zrinjski je poveo u šestoj minuti. Svoj prvi od tri gola na meču postigao je Ivan Drežnjak. Nije dugo trajalo slavlje "Plemića" budući da je Dragiša Kenjić u devetoj minuti donio poravnanje, i taj rezultat je dugo stajao na semaforu.

I baš kao i protiv Seljaka, Tango u samom finišu prvog dijela prima gol, te na poluvrijeme odlazi sa zaostatkom. Vlaho je po prvi put zatresao mrežu Adnana Delihasanovića.

Nije mnogo trebalo gostima iz Istočnog Sarajeva da stignu do novog egala. U 22. minutu igrač koji ne pogađa često, Amer Hadžić, trese mrežu domaćina za 2:2.

Prvu osjetniju prednost Zrinjski ima u 30. minutu kada pogađa Romano Vlaho, a prethodno je pogodio i Ivan Drežnjak, te "Plemići" na ulazu u poslednjih 10. minuta imaju dva gola viška.

Nije se predavao "Tango" pa Ognjen Erić pogađa za 4:3, ali par sekundi kasnije svojim trećim golom Romano Vlaho vraća dva gola prednosti. Ponovo se Tango nije predavao, pa Nikola Šarović sa 10 metara donosi 5:4, ali nije više ekipa Mirka Čampare imala snage. U 39. minutu Josip Boživnović pogađa za 6:4, a odmah iza toga i svoj het trik upisuje Ivan Drežnjak za konačnih 7:4.

MNK ZRINJSKI - KMF TANGO 7:4 (2:1)
Dvorana Bijeli Brijeg, Mostar
Gledalaca: 100
Sudije: Igor Puzović (Travnik) i Almedin Berilo (Sarajevo)
Strijelci: 1:0 Drežnjak 5, 1:1 Kenjić 9, 2:1 Vlaho 20, 2:2 Hadžić 22, 3:2 Drežnjak 26, 4:2 Vlaho 30, 4:3 Erić 33, 5:3 Vlaho 33, 5:4 Šarović 38 (10m), 6:4 Božinović 39, 7:4 Drežnjak 40
Žuti kartoni: Ćavar, Bevanda (Zrinjski), Šarović (Tango)

Zrinjski: Skuhan, Drežnjak, Suton, Ćavar, Gašpar, Dujmović, Božinović, Korać, Babić, Raguž, BEvanda, Sušac, Livaja, Vlaho  Trener: Tomislav Bevanda

Tango: Delihasanović, Hadžić, Jokić, Ikonić, Erić, Curović, Kuljanin, Šarović, Kenjić, Bjelica, Elez, Milošević, Debelnogić  Trener: Mirko Čampara

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići