Siti ispred svih

Pobjede favorita u 10. kolu Premijer lige – Siti, Arsenal i Liverpul upisali su važne bodove u borbi za gornji dio tabele.

Lider je slavio na terenu VBA 3:2. Aguero je ostao na klupi, ali su Sane, Fernandinjo i Sterling lansirali “građane” ka trijumfu u meču sa upornim timom iz Birmingema. Ekipa Pepa Gvardiole sačuvala je pobjedom pet bodova više od Junajteda.

Arsenal je gubio na poluvremenu od Svonsiju, ali je u nastavku Sead Kolašinac kreirao preokret “tobdžija”. Reprezentativac Bosne i Hercegovine bio je strijelac izjednačujućeg, a asistent kod pogotka Remzija za pobjedu domaće ekipe.

Salah nije iskoristio penal u prvom dijelu meča sa Hadersfildom, ali su u nastavku “redsi” slomili otpor rivala i došli do ubjedljive pobjede.

Staridž, Firmino i Vajnaldum lansirali su ka bodovima ekipu sa “Enfild rouda”.

Snalažljivost Edena Azara bila je dovoljna Čelsiju da dođe do tri boda na gostovanju Bornmutu. Belgijanac je u 51. minutu iskoristio odličan pas Morate, prošao je sa lijeve strane, otišao u težak ugao, ali je na prvu stativu iznenadio Begovića.

Čelsi je bio mnogo bolji rival, pa je tako tokom meča stvorio još pet odličnih šansi. Morata je bio u centru pažnje u tri situacije, ali nije postigao gol pa je meč završio samo sa asistencijom.

Plavci su stigli do četvrtog mjesta sa 19 bodova, devet manje od lidera Sitija,piše CdM.me