Zvorničani odnijeli bodove iz Istočnog Sarajeva

Mlada ekipa Slavije iz Istočnog Sarajeva poražena je večeras u Istočnom Sarajevu od OKK Drina Princip 66:78 u meču drugog kola Prve lige Republike Srpske.

"Sokolovi" su u prvom meču pred svojim navijačima ove sezone položili oružje pred prošlogodišnjim drugoligašem, a porazu je kumovala prije svega loša 2/4 koju su Zvorničani pobijedili sa 14 razlike.

Obje ekipe su skromno otvorile utakmicu, sa lošim napadima, pa na isteku treće minute Slavija ima prednost od 4:0. Tek u trećoj minuti gosti postižu prve poene, a Slavija drži uglavnom 3-5 poena prednosti tokom čitave prve četvrtine. Zaprijetili su gosti nakon poena Gavrića na tri minute do kraja, stigli na 11:10, ali ekipa Gorana Šehovca odbija taj nalet i dobija 1/4 sa 17:12.

Sa dvije trojke Gavrića i Vlačića Princip pravi seriju 6:0 na startu drugog perioda igre i dolazi u prednost 18:17. Uspjela je Slavija da uzvrati poslije jednog pogođenog slobodnog bacanja Njegovanovića, a zatim i trojke Šušića, te vrati tri poena prednosti u svoju korist, i u prednosti je bila otprilike do polovine četvrtine kada Vlačić pogađa novu trojku, i tada je krenuo sunovrat domaće ekipe, koja je u naredne tri minute uspjela da ubaci samo dva poena, što su gosti iskoristili da naprave razliku, i da na odmor odu sa devet poena prednosti, 41:32.

Uglavnom je tokom trećeg perioda Princip držao tu prednost, a ona se kretala između pet do osam razlike u njihovu korist, te se u posljednju četvrtinu ušlo sa rezultatom 57:49 za goste iz Zvornika, što su oni uspjeli da održe i u 4/4. Slavija je na tri minute do kraja sa četiri vezana poena Miloša Šušića uspjela da priđe na pet poena razlike, javila se nada u potpuni povratak, ali su sve to sa dvije vezane trojke raspršili Kolaković i Vlačić, te OKK Drina Princip slavi pobjedu u Istočnom Sarajevu 66:78.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Miladin Vlačić sa 23 poena, dok je Srđan Gavrić imao dabl-dabl učinak od 13 poena i 10 skokova. Kod domaćih Marinko Perović je postigao 15 poena, a Filip Njegovanović poen manje.

OKK SLAVIJA - OKK DRINA PRINCIP 66:78 (17:12, 15:29, 17:16,17:21)