Kup ne mjenja vlasnika

Odbojkaši Borca poraženi su večeras u finalu 23. Kupa Republike Srpske rezultatom 0:3 od ekipe brčanske Mladosti, koja je u dvorani Borik osvojila sedmi trofej namijenjen pobjedniku Kupa RS u posljednjih 7 godina.

Prvi set gostujući odbojkaši riješili su rezultatom 19:25, a ispostavilo se da su ključnu prednost za osvajanje istog stekli poslije rezultata 7:6 za Borac, kada su serijom 4:0 došli do rezultatskog plusa od tri poena (7:10).

Drugi set je počeo savršeno za izabranike Miše Marjanovića s obzirom da su na servis reprezentativca Crne Gore Nikole Radonića poveli rezultatom 3:0, međutim Brčaci su vrlo brzo anulirali crveno-plavi plus, nanizali 8 poena za +5, a potom na tehnički tajm-aut otišli pri prednosti od 6 poena (6:12).

Zaprijetio je Borac smanjivši zaostatak na samo dva poena (14:16), što je primoralo trenera aktuelnog šampiona i osvajača Kupa BiH Ljubišu Ristića do po prvi put na meču zatraži tajm-aut. Zaostajali su Marjanovićevi igrači dva koraka za gostima i u finišu seta (21:23), ali su Ristićevi igrači u naredna dva napada zaigrali na kartu iskustva i riješili ovaj period igre rezultatom 21:25.

Najbolji otpor favorizovanim gostima Borac je pružio u trećem setu, iako je Mladost u ranoj fazi istog došla do prednosti od 4 poena (3:7). Momci u crveno-plavim dresovima podigli su u narednim minutima nivo igre, te polovinom seta došli do izjednačenja (13:13), a odmah kasnije i do prednosti od 2 poena (16:14. 20:18).

Na semaforu banjalučkog hrama sporta u finišu trećeg perioda bio je ispisan rezultat 23:22, oko 500 gledalaca vjerovalo je da će Borac uvesti finalni meč u četvrti set, ali nažalost nije bilo tako; došlo je do pada koncentracije kod domaćih odbojkaša, napravljene su dvije greške, što je ekipa koja dominira bh. odbojkom u posljednjih nekoliko godina znala da kazni i set završi rezultatom 23:25.

Inače, za najboljeg igrača finalne utakmice proglašen je libero brčanske ekipe Mlađan Lukić, dok je prije utakmice uručena nagrada i tehničaru Mladosti Žarku Kisiću, koji je izabran za najboljeg odbojkaša Republike Srpske u 2017. godinim piše na sjatu Borac Sport.

Borac - Mladost /FOTO: Borac Sport

Kakanj 78 3 : 0 7 Lukavac
Maglić 3 : 0 Gacko
Borac m:tel 0 : 3 Radnik
Modriča 2 : 3 Domaljevac
Jedinstvo 0 : 3 Mladost