Kakanj pregažen

Rukometaši Borca savladali su u dvorani Borik, u utakmici šestog kola Premijer lige BiH, ekipu Kaknja rezultatom 42:28, zadržali stoprocentnu uspješnost u šampionatu i na najbolji način najavili derbi polusezone sa Izviđačem, koji se igra sljedećeg vikenda u Ljubuškom.

Ekipa iz Kaknja crveno-plavima je parirala samo u prvih 15 minuta prvog poluvremena. Tek u drugoj polovini ovog dijela igre, izabranici Bojana Unčanina su uspjeli da stignu do svoje igre u oba smjera, kako defanzivnom, tako i ofanzivnom, te su se, poslije uspješnih intervencija Bojana Ljubišića na golu, nizali golovi iz kontranapada za dvocifren plus nakon 30 minuta igre (23:13).

Stanje na parketu Borika nije se mijenjalo ni u drugom poluvremenu. Klub iz Gospodske ulice je lako održavao stečenu prednost, a u drugih 30 minuta su Unčaninovo povjerenje opravdali i pojedini rukometaši sa manjom minutažom, što se, prije svega, odnosi na Arsenija Bubića, koji je tri puta zatresao mrežu gostiju.

U ekipi Borca svi rukometaši su se upisali u listu strijelaca osim Armina Marića, koji je u prvom poluvremenu zbog povrede butnog mišića morao da izađe iz igre. Nažalost, novu povredu doživio je u finišu utakmice i Marko Komnenović; ovog puta u pitanju je bilo koljeno, a uskoro bi trebalo da bude poznato koliko će morati da odsustvuje sa terena.

Inače, najefikasniji pojedinac u crveno-plavom dresu bio je Goran Daničić sa 7 golova, dok je Dejan Unčanin postigao 6. U gostujućem sastavu istakao se Davor Živanić sa 6 golova, dok je jedan manje kraj svog imena upisao kapiten Admir Purić,piše Borac Sport.

BORAC: Beširević (4 odbrane), Đurđević 3, Hercegovac 1, Daničić 7, Mijatović 5, Ljubišić (13 odbrana), Bubić 3, Subotić (3 odbrane), Nježić 4, Jovanović 2, Marić, Ćelić 4, Šešić 1, Ćeranić 5, Unčanin 6, Komnenović 1.

KAKANJ: Tikulić, Sinanović 1, Jovanović 2, Bevrnja, Hasibović 4, Bjelopoljak 4, Anitović 3, Purić 5, Živanić 6, Lilić (9 odbrana), Zvekić 3, Hadžić.

Borac - Kakanj / FOTO: Borac Sport

Bosna 25 : 27 Konjuh
Goražde 26 : 25 Bosna Centrotrans
Derventa 16 : 24 Izviđač CO
Borac M:TEL 42 : 28 Kakanj
Maglaj 36 : 28 Slavija
Zrinjski 21 : 23 Vogošća Poljine Hills