Tadić čuva vrh

PETROVO – Fudbaleri Alfa Modriče savladali su žilavi Ozren sa 3:1 i tako zadržali lidersku poziciju. Već u 16.minutu došlo je do promene rezultata. Naime, Goran Lukić je šutirao topovski sa distance, lopta se od stative odbila u polje, pa su pljuštali udarci ka golu domaćina, golman Nenad Ćuković dva puta je izbio loptu, jednom je sa gol linije loptu izbio i Saša Majstorović, ali ona je došla do Marka Tadića koji šutira sa oko 15 metara malo iskosa sa leve strane u suprotni ugao.

U 50.minutu je sapleten Radoslav Prljeta, slobodan udarac sa 18 metara izveo je Tadić, prevario tzv.živi zid i pogodio cilj.

Onda je u 69.minutu pogrešio arbitar Dragan Todić iz Doboja koji je imao „laku ruku“ kod dodele žutih kartona. Naime, Vlatko Vuković je krenuo munjevito ka golu gostiju, sudarili su se Vuković i čuvar mreže Marko Đurić, ali delioci pravde nisu videli prekršaj za najstrožu kaznu.

Onda je Vlatko Vuković u 73.minutu malo iskosa sa leve srane šutirao, pogodio cilj i vratio nadu domaćinu u mogućnost osvajanja boda ili celog plena.

Ipak, u 86.minutu lucidni Tadić asistira, a Siniša Sarkić potpisuje zasluženi trijumf Modričana, čija je šampionska pesma sve glasnija.

U ritmu Marka Tadića...

Druga liga RS, grupa „Zapad“:

Ozren – Alfa Modriča 1:3 (0:1)

Stadion: Lužanjak. Gledalaca: 50. Sudija: Dragan Todić (Doboj) . Strelci: Vuković u 73.minutu za Ozren, Tadić u 16.i 50., S.Sarkić u 86.minutu za Alfa Modriču. Žuti kartoni: Pupovac, Nikić, Karajbić, Katanić (Ozren), S.Sarkić, Trifković, Prljeta, Tadić i rezervni golman Tripić(Alfa Modriča).

OZREN: Ćuković , Sofrić , Nikić , Katanić , V.Vuković , Karajbić , Bešić  S.Vuković , Đurić , Majstorović , Pupavac .

ALFA MODRIČA: Đurić , Kojić , S.Sarkić , Buljić , Radić , Šuka (od 58.min.Dudić ), Trifković , Lukić , Prljeta , Tadić , Galešić (od 63.min.LJ.Sarkić ).

Igrač utakmice: Marko Tadić (Alfa Modriča) 8.

Ozren 1 : 3 Alfa Modriča
Vranjak 4 : 1 Sloga(S)
Mladost 3 : 1 Ljubić
Željezničar 0 : 4 Jedinstvo
BSK 0 : 3 Sloboda