Studneti pali u Bijeljini

Košarkaši Radnika BNB upisali su novu pobjedu savladavši kod kuće ekipu Studenta iz Mostara. Ovo je druga pobjeda našeg tima u tri odigrane utakmice, dok je Student i treći put poražen.

Radnik je odlično počeo meč, napravio seriju od 10:0 čime je pokazao da će Student morati dobro da se pomuči da bi ostvario pozitivan rezultat. Veoma dobra ekipa iz Mostara je uspjela da vrati rezultatski egal do kraja prve četvrtine i tako najavi jedan veoma borben i neizvjestan duel. Radnik je i na ovom meču imao problema sa povredama, pa Filip Kaluđerović nije bio u timu. Kapiten Kokoruš se vratio na parket i sa 16 postignutih poena najavio dobre igre u nastavku takmičenja.

Student je u drugom periodu igre preuzeo inicijativu i nošen Rossom, Širićem i Gudićem uspio da izjendači rezultat pred odlazak na veliki odmor. Treća četvrtina je bila najmanje efikasna, ali vrlo izjednačena i nijedan tim nije uspio da se nešto značajnije rezultatski odvoji. Ekipe su se smjenjivale u vođstvu i očekivalo se da do samog kraja gledamo ovakav slijed događaja. Tek u posljednjoj četvrtini, nekoliko minuta pred kraj meča, igrač Studenta je napravio nesportski faul nad Šarićem koji je pogodio oba slobodna bacanje. Iz napada koji je uslijedio Radnik je uspio da poentira i na taj način ode na 7 poena prednosti što je, ispostavilo se, bilo nedostižno za gostujuću ekipu.

Radnik je veoma dobro izvodio slobodna bacanja i sa 14 skokova bio superioran u ovom elementu igre, što je vjerovatno i bilo presudno. Najefikasniji u našem timu bio je Jovanović sa 20 postignutih poena, Pavlović je meč završio sa 17, Kokoruš sa 16 i Boljkovac sa 13 ubačenih koševa. Za Student Ross je postigao 19, Gudić 18 i Širić 14 poena.

Sljedeći meč je na programu 04.11.2017. godine kada Radnik gostuje ekipi Mladosti iz Mrkonjić Grada

KK RADNIK BNB – KK STUDENT 82 : 76 (20:16 / 25:29 / 15:16 / 22:15)

KK RADNIK BNB: Šarić 7, Popadić, Boljkovac 13, Milošević 7, Tejić, Kokoruš 16, Jovanović 20, Kaluđerović, Pavlović 17, Sandić, Tomić 2, Milošev. Trener: B. Vićentić

KK STUDENT: Ross 19, Manjgo, Cvitanović, Širić 14, Marković, Gudić 18, Vukadinović, Prskalo, Kovač, Dubelj 8, Jurković 10, Marković 7. Trener: Đ. Rahimić

Sloboda 84 : 62 Bošnjak
Široki 100 : 86 Vogošća
Zrinjski 80 : 61 Bosna Royal
Spars 84 : 72 Mladost
Radnik BN Basket 82 : 76 Student