Zakucan i Sokolac

U 3. kolu Prve lige Republike Srpske u košarci KK „Leotar“ na svom terenu savladao je KK „Sokolac“ iz istoimene opštine rezultatom 95:72 (33:17, 25:19,15:14, 22:22).

Domačini su od početka vodili tako da se pitanje pobjednika nagovještavalo već na kraju prve četvrtine koju je Leotar dobio 33:17.

U drugih deset minuta domaćini su povećali svoju prednost tako da se na odmor otišlo sa plus 22 koša za Leotar, to jest 58:36.

U drugom poluvremenu košarkaši Leotara su održavali prednost za konačnih 95:72.

Najviše koševa u redovima trenera Dražena Šegrta postigao je Šakotić 30 i Vuković 16 koji je imao i 9 skokova, a u redovima gostiju najbolji je bio Pajić sa 27 koševa.

Ovo je treća pobjeda Trebinjaca i oni se nalaze na prvom mjestu košarkaške lige Republike Srpske.

U sljedećem kolu koje je na rasporedu u utorak i srijedu Leotar gostuje OKK „Slavija 1996“ u Istočnom Sarajevu,pi[e trebinjelive.info.

KK „Leotar“: Raičević 10, Vuković 16, Radmilović 7,Šakotić 30 Milidragović 7, Bokić, Kraljević3 , Tunguz 3 , Zelenović 4, Milišić 5 , Milanović, Fimić 10. Trener: D. Šegrt.

KK „Sokolac“: Radopvić 10, Đerić 9, Pajić 27, Okuljević 4, Pečenica 8, Jovović, Babović, Pavlović 2, Planinčić, Galić, Gordić, Ašanin 12. Trener: I. Krsmanović.