Istočno Sarajevo ekipni pobjednik kros šampionata Bosne i Hercegovine

Muška ekipa Atletskog kluba Istočno Sarajevo je uvjerljivo osvojila prvo mjesto u kategoriji seniora na Ekipnom Šamionatu Bosne i Hercegovine u krosu, koje je održano na dobrom organizacionom nivou sportskih radnika iz Velike Kladuše.

Ekipa u sastavu Stefan Ćuković-prvo mjesto, Božidar Vujić –drugo mjesto, Slaviša Bunić-4 mjesto i Saša Dobrijević 5 mjesto , uvjerljivo je pobijedila na stazi dugoj 10.000 metara. Treba napomenuti da je Stefan Ćuković,najbolji bosanskohercegovački u disciplini 1.500 m , uvjerljivo pobijedio čime je nagovijestio dobar nastup na pojedinačnom i ekipnom krosu Evrope 10 decembra.

Ekipa seniora je stekla pravo nastupa na Ekipnom kros prvenstvu Evrope, koje će održati u Portugaliji u februaru alijedeće godine.

Najbolja atletičarka kluba Katarina Lemez je uvjerljivo pobijedila u trci 4000 m juniorke , čime je opravdala poziv Selektora da nastupi na pojedinačnom i ekipnom krosu Evrope u krosu koje će se održati 10 decembra kod Bratislave.