Unikaha bolja od Zvezde

Košarkaši „Unikahe“ savladali su na domaćem terenu ekipu „Crvene zvezde“ sa 79:65 u 6. kolu Evrolige.

Domaća ekipa silovito je krenula u meč, dok su gosti prve poene postigli nakon tri minuta. Pred sami kraj četvrtine bilo je 20:4, ali su Feldin i Jovanović trojkama smanjili na pristojih 22:12. U nastavku razigrali su se Nedović i Milosavljević i doveli svoj tim na +21. Uspjela je „Crvena zvezda“ da smanji tu razliku i na odmor se otišlo sa rezultatom 45:31.

Lesor i Feldin su pokrenuli „crveno bijele“ na startu drugog poluvremena i prišli su na -9, pritom su propustili par prilika da još više smanje razliku. Salin je novom trojkom vratio na +14, ali Ročesti sa 2+1 i Dobrić trojkom vraćaju Zvezdu na 54:48. Tada se razigrao Nedović i postigao narednih sedam od devet poena svoje ekipe, a u zadnji period se ulazi sa rezultatom 63:50.  Ubrzo je razlika bila preko 15 poena i tako se održalo do kraja, do konačnih 79:65.

Najefikasniji na meču bio je Nedović sa 17 poena, Salin 15, Milosavljević 12, Augustin 10, a na drugoj strani po 10 su imali Feldin, Ročesti i Lesor.