"Jahorina" trijumfovala u Višegradu

Odbojkašice „Jahorine“ sa Pala savladale su u Višegradu ekipu „HE na Drini“ sa 1:3 (22:25, 26:24, 18:25, 23:25) u 5. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Veoma zanimljiv meč između Višegrađanki i Paljanki imalo je priliku da posmatara oko stotinu gledalaca. Domaće su bolje krenule, imale su +4, ali sredinom seta „Jahorina“ preokreće stiže do 16:19, ali ubrzo je na semaforu 21:21. Ipak gošće osvajaju taj period igre sa 22:25, a „HE na Drini“ ponovo bolje ulazi u set i održava +4 do sredine, kada tim sa Pala preokreće. Imale su 19:22 pred sami kraj, ali tima Jova Sarića ne dozvoljava lagan posao protivnicama i pravi seriju 3:0. Na set loptu „Jahorine“ viđen je dug poen, pun sjajnih poteza i na kraju slavlje domaćih odbojkašica, koje osvajaju drugi set sa 26:24.

Paljanke su dominirale u trećem setu i nije bilo ni u jednom trenutku dileme ko će ga osvojiti, a najzanimljivije je bilo opet na set loptu. Ponovo je viđen dug poen, s tim da su ovog puta iskoristile šansu za osvajanje seta. Četvrti set se igrao poen za poen, s tim da na tehnički tajm-aut odlazi „HE na Drini“ sa 12:10. Povratnice u Premijer ligu prave seriju 0:3, preokreću, kasnije imaju i +4. Uspjele su višegradske odbojkašice da se vrate, povedu sa 23:22, no gostujući tim serijom 0:3 stiže do druge pobjede u prvenstvu.

Jahorina 2 : 3 Goražde
Kula Gradačac 0 : 3 Bimal-Jedinstvo
HE na Drini 3 : 1 Mostar
Modriča 3 : 2 BL Volley
Gacko 3 : 0 Sloboda Tuzlafarm