Bratstvo ne da drugo mjesto

Na utakmicu 14. kola Regionalne lige, grupa Istok, sa ekipom BSK Ledinci,  fudbaleri bratunačkog Bratstva otišli su  sa željom da se osvajanjem nova tri boda učvrste na drugom mjestu na tabeli. Svoj cilj su i ostvarili, savladavši domaću ekipu minimalnim rezultatom 0:1.

U prvom poluvremenu se, uglavnom, igralo na sredini terena. Pred sami odlazak na odmor, domaća ekipa je imala dvije izgledne prilike da promijeni rezultat, ali Ekmečić je  pogodio prečku,  a šut Trivunića  golman Popadić je odlično odbranio. U drugom poluvremenu Bratstvo kreće ofanzivnije, ali lopta je ipak većim dijelom bila u posjedu domaće ekipe. Samo par  minuta nakon povratka sa odmora,  Stojanović ponovo ima šansu da domaću ekipu dovede do vođstva,  ali  golman gostiju paradom hvata "živu" loptu. U 59. minutu fudbaleri iz Bratunca su  istrčali kontru, njihov najbolji strijelac Smajlović prolazi  po strani, ostavlja povratnu loptu na pet metara, a Mujić tu šansu lako  pretvara  u pogodak za 0:1.  Pet minuta prije kraja gosti imaju priliku da  riješe utakmicu kada  sam pred Sekulića  izlazi  Karić,  ali  šutira pravo u  golmana BSK Ledinci. U  nadoknadnom vremenu domaći su imali i najbolju šansu na utakmici, ali i priliku da podijele bodove.  Poslije kornera njihov najviši igrač Ekmečić skače i glavom šutira u donji lijevi ugao,  ali je Popadić  krajnjim naporom izvadio sa linije loptu i postao  junak svoga tima. Bratunčani su mnogo teže nego što su očekivali došli do tri boda, a najviše zahvaljujući odličnim odbranama Popadića.

- Poslije odigranih utakmica pretposljednjeg kola u ovom jesenjem dijelu prvenstva, poredak na tabeli se drastično promijenio. Ipak, mi smo ostvarili svoj cilj, a to je da se zadržimo na drugoj poziciji. Iako smo u Batković otišli kao favoriti, do bodova smo došli poslije velike borbe na terenu. Domaća ekipa je željela pobjedu, kao i mi, imali su više šansi i slobodno mogu reći da su odlične  odbrane našeg čuvara mreže Popadića presudile da  danas uzmemo sva tri boda. I u ovom susretu smo bili oslabljeni odsustvom Pavlovića, Ilića, Miloševića i Radoje, ali na sreću, to se nije odrazilo ni na našu igru, niti na rezultat, - kazao je Predrag Petrović, prvotimac Bratstva.

FK BSK Ledinci (Batković) – FK Bratstvo (Bratunac) 0:1 (0:0)

Stadion: Lipik