Trnovica sigurno ka jesenjoj tituli

Lider na tabeli Regionalne lige, grupa Istok, Trnovica, je u  14. kolu, u  komšijskom derbiju, savladala Čelopek ubjedljivim rezultatom 3:1.

Domaća ekipa je borbeno počela utakmicu, što je već u 5. minutu dovelo do vođstva. Zdravko Mićić je centrirao, golman Despotović nespretno reaguje i ispušta loptu, najbolje se snalazi Radović i postiže pogodak. Samo sedam minuta kasnije, nakon udarca iz ugla, gostujuća ekipa dolazi do izjednačenja. Trnovica ne popušta pritisak i u 37. minutu golom Maksimovića ponovo prelazi u vođstvo. Na odmor se odlazi sa rezultatatom 2:1. U drugom poluvremenu igra se jako, na sredini terena, pa nije viđeno mnogo šansi, ni sa jedne strane. Konačni rezultat utakmice 3:1 postavlja Zdravko Mićić koji, nakon slobodnog udarca sa desne strane u aut liniju i centaršuta, koristi priliku i glavom matira čuvara mreže Čelopeka. U posljednjih par minuta domaća ekipa je zaprijetila preko  Markovića i Atanackovića, ali njihovi šutevi  glavom prolaze pored gola.

- U utakmicu smo ušli svjesni da nijednog trenutka ne smijemo dovesti u pitanje  jesenju titulu. Protivničku ekipu smo dobro poznavali, odigrali smo sa njima više prijateljskih utakmica i znali smo kakav kvalitet imaju i kako igraju. Zato ih nismo potcijenili ni u ovom prvom prvenstvenom meču. Ponovili smo igru iz prethodnih kola,  igrali smo jako, ozbiljno, koncentrisano, i to je dalo rezultat. Nastavili smo niz utakmica bez poraza i sada je već izvjesno  da ćemo jesenju polusezonu završiti na prvom mjestu na tabeli, - kazao je Milan  Simić, kapiten Trnovice.

FK Trnovica – FK Čelopek 3:1 (2:1)

Stadion Trnovica

Gledalaca: 100

Sudija: Stefan Đukić

Strijelci: 1:0 Radović u 5, 1:1 Jeremić u 12, 2:1 Maksimović u 37, 3:1 Z.Mićić u 87.

Žuti kartoni: Ikonić, Tanacković (Čelopek)

Trnovica: Savić, Marković, Radović, Tanacković, Jurošević (od 46. Perić), Z. Mićić, D.Mićić (od 74. N. Mićić), Maksimović, Gutalj, Radić (od 60. Cvjetinović), Simić

Čelopek: Despotović, Ikonić, Tanacković, Stojkić, R.Jeremić, Radovanović, Klisarić, Požarac, S.Lazarević, M.Lazarević, M.Jeremić