Tekstualni prenos derbi meča Slavija - Zvijezda 09

I. Sarajevo. Kraj. Trijumf Zvijezde 09.

I. Sarajevo. Golman Butorović odbranio penal Stanića.Igra se nadoknada vremena.

I. Sarajevo. Najgori akter meča sudija Dragan Žarić je svirao penal za goste. Nevjerovatno šta je sve ovaj čovjek danas svirao. On nije nikome pomagao, on ne zna da sudi.

I. Sarajevo. Moramo još jednom istaći obje ekipe,utakmica koja nije viđena odavno u Istočnom Sarajevu.

I. Sarajevo. Do kraja još šest minuta, plus nadoknada.

Krupa Završeno 1:5.

Krupa.Goooooooooool. Željezničar smanjo na 1:5.

I. Sarajevo. Gooooooool. Zvijezda 09 vodi sa 3:4. Strelac Nikola Mazić.

I. Sarajevo. naelektrisana atmosfera i na terenu. Na svu sreću brzo se sve smirilo. Igrači nervozni,a sudija Dragan Žarić iz Kotort Varoša je najslabija karika ove odlične utakmice.

I. Sarajevo. Drugi žuti karton dobio je Nemanja Pušara. Sudija je smatrao da je simulirao prekršaj u 16 metara i mora je  kapiten Slavije u svlačionicu.

I. Sarajevo.Čestitke i jednoj i drugoj ekipi za izvanrednu igru..

I. Sarajevo. Slavija stiže do poravnanja. Pogodio Miljan Govedarica, do kraja još 20 minuta.

I. Sarajevo. Izašao Tripković kod Zvijezde, ušao Hadžić.

I. Sarajevo. Gooooooooooool. Govedarica pogađa za 2:3.

I. Sarajevo. Gooooooooool. Iz slobodnog udarca pogodio Stanić.Gol fenomenalan.

Krupa: Goooooooooool. 5:0 kontra Rudara preko Jakupovića koji đalje loptu na drugu stativu golmana Želje, gdje je Gavranović smiješta u mrežu.

i. Sarajevo: Slavija mnogo bolja, traži drugi gol. Odavno nije bilo bolje utakmice u Istočnom Sarajevu. Slopbodan udarac za goste, iskosa sa lijeve strane. Udaljenost 25 metara.

I. Sarajevo: Goooooooooooool. Nemanja Stojanović pogodio za 1:2. Igra se 56.minut.

Krupa. Gooooooooool: 4:0 Aco Veinovic.

I. Sarajevo. Brza kontra Zvijezde 09,ali ne pogađa Huseinbašić. Odlična prilika.Lopta u korner,a Bajić glavom šalje pored gola domaćina.

I. Sarajevo. Dobar šut Tripkovića sa 20 metara. Lopta odlazi pored stative gola Slavije.

I. Sarajevo. Nastavilo se u jakom ritmu. Odlična utakmica.

I. Sarajevo. Prilka za Zvijezdu,ali se spetlja Stefan Tripković.

I. Sarajevo. Počelo drugo poluvrijeme.

Krupa: Igrači domaćina krenuli veoma prljavo, tako da su u jednoj akciji dobili dva žuta kartona.

Krupa: Počelo drugo poluvrijeme u Krupi.

I. Sarajevo. Kraj prvog poluvremena.

I. Sarajevo. Goooooooooool. Kontra Zvijezde 09, mrežu pogađa Huseinbašić.

I. Sarajevo. Poništen gol Slavije zbog navodnog prekršaja Pušare u skoku.

I. Sarajevo. Nova dobra prilika za gol,ali ne pogađa Huseinbašić (Zvijezda).

Krupa. Kraj prvog poluvremena.

I. Sarajevo. Vrela atmosfera na derbi meču. Slavija pokušava da stigne do popravnanja.Olako su primili gol.

I. Sarajevo. Izašao zbog povrede Popovac ,a u igri je Stojanović, u redovima Slavije. Odličan napad domaćih. ne pogađaju  Stojanović i Govedarica.

Krupa. Goooooooooooool. Jaćimović doveo goste u vođstvo od 0.3.

I: Sarakjevo. Slopbodan udarac za Slaviju sa 30 metara. Hvata Lakić.

I. Sarajevo. Odlična kontra Slavije, Pušara snažno tuče, golman Lakić šalje loptu u korner.

I. Sarajevo.Goooooooooool. Zvijezda vodi sa 0:1. Loše ispucavanje Butorovića kaznio je Mahmutović. Gol je pao u 26. minuti.

I. Sarajevo. U toku je 25. minut. Bez pogodaka, ali je meč dobar.

I. Sarajevo. Igra se tvrdo, snažno, oštro...

I. Sarajevo. Dobar ritam meča. ali i dalje bez golova.

Krupa: Gooooooooooool. Rudar Prijedor je poveo sa 0:2.Kontra Rudara, pred golmana Želje izlazi Jakupović. Promašio je   loptu. To   koristi Vejinoviž koji je odlično pratio akciju i pogodio gol Željezničara.

I. Sarajevo. Dobra utakmica . otvoreno sa obje strane. Zvijezda djelujue opasnije.

I. Sarajevo. Još jedna nesigurnost igrača Slavije,ali je Butorović brži od igrača Zvijezde. Izbija loptu u aut.

I. Sarajevo. Dobro ubacivanje sa desne strane Govedarice, odlična reakcija Lakića. U kontri Zvijezda ne uspijeva sa zadnjim pasom. Svoju grešku je ispravio Popović..

I. Sarajevo: Otvorena igra sa obje strane. Nema golova.

Krupa: Goooooooooooool. Pekija 1:0 za Rudar Prijedor.

Krupa. Meč u Krupi počeo 10 minuta ranije. Igra se obostrano otvoreno. U prvoj minuti Željezničar propustio idealnu priliku za pogodak.

Istočno Sarajevo. Počela utakmica. igra se po hladnom vremenu.

Krupa na Vrbasu: Počela utakmica Željezničar - Rudar Prijedor.

Danas se igraju dva meča Prve fudbalske lige Republike Srpske. U Istočnom Sarajev se sastaju Slavija i Zvijezda 09,a u Krupi Željezničar Sport tim čeka Rudar Prijedor:Evo startnih postava:

Istočno Sarajevo: Slavija - Zvijezda 09 3:4  (0:2)
SRC ''Slavija''
Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš)
Pomoćnici: Davor Maksimović i Milan Todorović (oba Doboj)
Četvrti sudija: Velimir Drinić (Modriča)
Delegat: Radenko Borić (Milići)
Kontrolor: Nenad Šukurma (Brod)

Slavija: Butorović, Antić, Cicović, Milenković, Popović, Pušara, Popovac, Marković, Prutina, Govedarica, Veljović. Rezerve: Nedžibović, Tanaka, Babić, Stojanović, Berjan, Ajdinović, Hasković. Trener: Dragan Radović.

Zvijezda 09:  Lakić, Guzijan, Mahmutović, Krajišnik, Stanić, Huseinbašić, Vučić, Filipović, Tripković, Mazić, Bajić  Na klupi su: Kolak, Bogićević, Tojčić, Rakić, Hadžić, Đukić, Nikolić.

Banja Luka: Željezničar - Rudar Prijedor  1:5 (0:3)
Stadion ''Željezničar'', Banja Luka
Sudija: Danko Butulija (Trebinje)
Pomoćnici: Ranko Vulić i Strahinja Vuković (oba Trebinje)
Četvrti sudija: Jovo Karić (Trebinje)
Delegat: Nikola Vezmar (Gradiška)

Željezničar Sport tim:Kukrika, Čolić, Pavlović, Šatara, Bosančić, Marković, Krunić, Malić, Petković, Bilal, Ružičić. Rezerve: Pupovac, Šaula, Kuprešak, Kević, Jokanović, Ostojić, Kuzmanović. Trener: Branislav Krunić.

Rudar Prijedor: Šarac, Vejnović, Petrović, Jakupović, Vojinović, Pekija, Jaćimović, Gavranović, Popović, Marić, Davidović. Rezerve:Ćatić, Šakić,Rokvić, Pecelj, Jandrić, Dekić. Trener: Zlatko Jelisavac.