Super uzbudljivi derbi u Istočnom Sarajevu otišao na stranu Zvijezde

Fudbaleri Zvijezde savladali su danas u Istočnom Sarajevu sa 4:3 u meču koji je obilovao uzbuđenjima, prilikama na obje strane, i kriminalnim suđenjem Dragana Žarića.

Odigrala je Slavija loše prvo poluvrijeme, u generalnoj jednoj poprilično skromno fudbalskoj predstavi. Težak teren, ali i konstantno sjeckanje igre sudije Dragana Žarića, koji je danas bio ubjedljivo najgori pojedinac ovoga susreta, onemogućili su i jedne I druge da nešto urade u ovom meču.

Pokušavali su oni odigrati nešto, ali svoje napade su uglavnom završavali pred kaznenom prostoru protivnika. Zvijezda 09 do gola stiže u 25. minutu. Jednu od mnogih krešaka Slavijine odbrane kaznio je Selmir Mahmutović. Neshvatljivo je Huseinbašić izašao sam po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Selmira Mahmutovića koji pogađa za 0:1.

Odmah je mogao da uzvrati Nemanja Pušara. Hvatao je on volej, ali je Nikola Lakić, golman Zvijezde, krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

Uslijedio je period mirnije igre, a onda u 42. minutu Slavija stiže do gola. Na njihovu žalost, on je poništen, jer je samo Dragan Žarić vidio faul u kaznenom prostoru, što je izazvalo revolt domaćih igrača i pristalica. I kada oni nisu postigli gol, jesu gosti.

Igrala se 44. minuta, Ermin Huseinbašić je ponovo izašao sam na Ivana Butorovića nakon greške Slavijine odbrane, I lako savladao golmana Slavije za 0:2.

Loše je Slavija ušla i  u drugo poluvrijeme ovog meča, i omogućila Zvijezdi da odmah napravi dvije ogromne prilike, i pravo čudo je kako zapravo nije odmah i primila pogodak za 0:3. Bilo je ovo drugo poluvrijeme znatno uzbudljivije, i prvih petnaestak minuta drugog dijela ponudilo je daleko više nego čitavo prvo poluvrijeme.

Slavija do gola uspjeva da dođe u 57. minutu. Bilo je to nakon kornera, a na pravom mjestu se našao Nemanja Stojanović  pogodio za 1:2. Slavija ima veliku priliku da dođe odmah i do potpunog poravnanja. Loše je ipak reagovao Slađan Antić, i propala je ta prilika. Uslijedila je odmah kazna.

Kontru je pokrenuo Stefan Tripković, fudbaleri Slavije nisu na vrijeme prekinuli tu akciju, došao je do nekih dvadeset pet metara od gola kada ga ruši Goran Popović. Majstorski je slobodan udarac izveo Dragiša Stanić i “ubio” pauka Butorovićevog gola.

Djelovalo je tada da Slavija ništa ne može više, ali onda na scenu stupa Miljan Govedarica i u dvije minute postiže dva pogotka za potpuni šok gostujućih fudbalera. Djelovala je tada Slavija moćno, razigrano, ali onda na scenu stupa Dragan Žarić iz Kotor Varoša. Igrala se 75. minuta utakmice kada je loptu povukao Nemanja Pušara. Ušao  u duel sa jednim defanzivnim fudbalerom gostiju, pao, a to je jedva dočekao Dragan Žarić i pokazao drugi žuti karton kapitenu Slavije zbog simuliranja, što je dalo ponovo krila posrnuloj Zvijezdi koji odma stižu do gola.

Igrala se 76. minuta neshvatljivo je sam nakon slobodnog udarca ostao Nikola Mazić i lako pogodio mrežu Butorovića za 4:3. Nije više Slavija imala snage da se vrati u ovaj duel. Odigrala je ona lošu utakmicu, i uz svu nepravdu sudije Dragana Žarića sa svojim pomoćnicima iz Doboja doživjela je poraz. Na kraju odlučio je Dragan Žarić očigledno da nabija gol razliku Zvijezdi. Dosudio je penal za Zvijezdu, i kao po običaju lopta nikada ne laže. Dragiša Stanić je šutirao, a Ivan Butorović odbranio taj šut, te je ostalo 4:3.

Zvijezda je tako u vjerovatno najboljoj utakmici ove jeseni savladala Slaviju iz Istočnog Sarajeva, dok je ekipa Dragana Radovića poslije deset vezanih utakmica bez poraza, gdje je upravo posljednji doživjela u Etno selu Stanišić u 4.kolu, poražena na svom terenu.

FK SLAVIJA – FK ZVIJEZDA 09 3:4 (0:2)
SRC Slavija
Gledalaca: 150
Sudija: Dragan Žarić (Kotor Varoš) 5
Strijelci: 0:1 Mahmutović 25, 0:2 Huseinbašić 44, 1:2 Stojanović 57, 1:3 Stanić 63, 2:3 Govedarica 69,3:3 Govedarica 70, 3:4 Mazić 76
Žuti kartoni: Guzijan, Krajišnik, Stanić (Zvijezda 09)
Crveni karton:  Nemanja Pušara (Slavija) 75

Slavija: Butorović, Antić, Cicović, Milenković, Popović, N.Pušara, Popovca (od 32. Stojanović), Marković, Prutina, Govedarica, VEljović

Zvijezda 09: Lakić, Guzijan, Mahmutović, Krajišnik (od 83. Tojčić), Stanić, Huseinbašić, Vučić, Filipović, Tripković (od 70. Hadžić), Mazić, Bajić

Zvijezda 09 6 : 2 Željezničar Sport Team
Tekstilac Kort 0 : 0 Kozara
Napredak 0 : 0 Slavija
Podrinje 0 : 1 Sloga