Laka pobjeda Nevesinjaca

Futsaleri Nevesinja savladali su danas u Berkovićima MNK Seljak sa 7:2 u meču osmog kola Premijer lige BiH u futsalu.

Bolje su na početku meča stajali gosti, promašili su nekoliko izglednih šansi, ali su onda krenuli da se nižu pehovi. Nije u Berkoviće doputovao jedan od ponajboljih igrača lige, Nikola Perković, zatim se povrijedio Ante Semren koji igra u vrhunskoj formi, a na kraju  i Nikola Ivković.

Miloš Bratić je u 17. minutu pogodio za 1:0, a zatim je i Dalibor Pudar zatresao mrežu gostiju pred odlazak na odmor. Stajalo je dugo to na semaforu, pokušali su gosti da agresivnije krenu prema naprijed, ali im to nije donijelo rezultat, već samo dva gola u mreži. Strijelci su Goran Prodanović i ponovo Miloš Bratić.

Smanjio je u 35. minutu Ivan Kovač, ali pet golova prednosti domaćinu donose Anton Miličević i Miloš Vučetić. Uspio je Anto Palavra da zatrese mrežu Nevesinjaca još jednom za 6:2, a konačnih 7:2 postavlja trećim golom Miloš Bratić.

Ovom pobjedom Nevesinjci konačno prekidaju seriju poraza, dok Seljak bilježi i drugi poraz uzastopno.

KMF NEVESINJE - MNK SELJAK 7:2 (2:0)
Dvorana u Berkovićima
Gledalaca: 30
Sudije: Jasenko Pljevljak (SArajevo) i Adis Duraković (Bugojno)
Strijelci: 1:0 Bratić 17, 2:0 Pudar 19, 3:0 Bratić 31, 4:0 G.Prodanović 33, 4:1 Kovač 35, 5:1 Miličević, 6:1 Vučetić 36, 6:2 Palavra 37, 7:2 Bratić 39
Žuti kartoni:Trutina (Nevesinje), Maleta, Rožić (Seljak)

Nevesinje: Romović, Pudar, Miličević, G.Prodanović, Vučetić, Glogovac, Jamina, Gutić, Zečević, Radovanović, M. Prodanović, Kašiković, Trutina, Bratić

Seljak: Vidović, Maleta, Čolak, Ivković, Semren, Miočević, Ćorić, Grgić, Dalić, Palavra, Kaić, Krišto-Cage, Kovač, Rožić

Salines 4 : 4 Seljak
Brčko Zdravlje 2 : 5 Brotnjo
Mostar SG Staklorad 9 : 1 Zrinjski
Nevesinje 3 : 0 Tango
Centar 11 : 8 Banovići