18.11.2017 Administrator DC

Stgao trijumf u Gradišku

Na Gradskom stadionu u Gradišci po teškom i kišovitom vremenu, pred oko 200 gledalaca danas je odigrana je utakmica 15. kola I lige Republike Srpske FK Kozara – Sloga (Doboj) 1-0.

Kiša i raskvašen teren, a i važnost utakmice uticali su na igrače obe ekipe, tako da utakmica počinje u nešto blažem ritmu i obostranom ispitivanju snaga, iako Kovljen već u trećoj minuti ne stiže odličan centaršut Tomaša u protivničkom petercu. Odličnu priliku propušta kapiten Petrović, koji nakon kornera u 15. minuti jako šutira tik pored gola Dobojlija. Fudbaleri Kozare su bili bolji protivnik u prvom poluvremenu, a najbolju šansu propušta pet minuta pred kraja poluvremena mlađi Petrović koji šutira zamalo pored gola. Ipak na poluvrijeme se odlazi bez promjene rezultata.

Čim je počelo drugo poluvrijeme Stjepanović pokušava jako iz slobodnog udarca, ali zamalo neprecizno. Kozara bolje otvara poluvrijeme, i baca sve snage u napad. Ipak, u 54. minuti nakon gužve na polovini Kozare, mlađi Petrović u gužvi odguruje protivničkog igrača i sudija Docić ga šalje u svlačionicu, te Kozara nastavlja utakmicu sa igračem manje. Trebalo je desetak minuta da šef stručnog štaba Kozare izmjenama posloži svoju ekipu i u tom trenutku gosti iz Doboja stvaraju terensku inicijativu, ali bez veće opasnosti po gol Bojanića. U 70. minuti Kovljen ne stiže odličan centaršut Glišića, da bi samo minut kasnije pred Glišićem u zadnjem trenutku intervenisao golman dobojlija Matović. U 83. minuti mladi Baštinac odlično vara odbranu gostiju i pronalazi Glišića u šesnaestercu koji jakim šutem trese mrežu Sloge za vođstvo Kozare od 1-0 i prvu pobjedu Kozare nakon prvog kola i trijumfa u Banja Luci.

Ovom pobjedom Kozara je prepustila začelje tabele, a sljedeće subote 25. 11. 2017. godine na rasporedu je 16. kolo I lige Republike Srpske, posljednje ove jeseni pred zimsku pauzu. Fudbaleri Kozare putuju u Prijedor gdje će ih dočekati ekipa Rudara, vodeća ekipa na tabeli I lige Republike Srpske. Utakmica počinje u 13 časova.

FK Kozara: Bojanić M., Petrović O.,  Babić N., Petrović O., Tomaš S. (od 76. min. Baštinac. S.), Zečević M., Paštar M., Aljetić B. (od 63. min. Bubić Ž.), Milojević S., Stjepanović N. (od 68. min. Glišić D.), Kovljen S., trener:  Đurić S., nisu igrali: Dončić D., Hamzić A., Stamenković U., Popović S.

Sloga (Doboj): Sloga (Doboj): Matović D., Janković A., Andrić B., Hadžimujić A., Mijić D., Fočić A. (od 66. min. Lazić Z.), Lukić J., Gavrić D., Lukić B., Blagojević S., Aličić A. trener: Sofić V., nisu igrali: Jupić M., Ilić N., Hozić N.

Slavlje igrača Kozare / FOTO: Goran Radimirović Riro

Slavija 3 : 4 Zvijezda 09
Kozara 1 : 0 Sloga
Željezničar Sport Team 1 : 5 Rudar Prijedor
Tekstilac Kort 3 : 1 Sloboda
Napredak 0 : 4 Drina