''Motoristi'' pobjedom otišli na zimski raspust

Fudbaleri Famosa savladali su danas na svome terenu Mladost Gacko sa 3:0 u meču posljednjeg kola jesenjeg dijela šampionata Druge lige Republike Srpske grupa Istok.

Famos je poveo već u sedmoj minuti meča. Borislav Otović je prošao po strani, odigrao prizemnu loptu u sredinu, a Miroslav Bjelica zakucao loptu u mrežu nemoćnog Aničića.

Bio je Famos bolji tim na terenu, stvarao prilike, ali do 70. minute nisu mogli do gola. Tada prednost Motorista duplira rezervista Lazar Simović. Mladen Perović je prošao po lijevoj strani, centrirao, a napadač domaćina pogodio za 2.0.

Tražili su gosti šansu iz kontranapada, pokušavali nešto da urade, ali nisu našli put do gola Dušana Remića. I konačno, pred sami odlazak na zimski raspust, u drugoj minuti sudijske nadoknade, Marko Koprivica šutem sa više od 20 metara pogađa po treći put mrežu Gačana.

Famos na zimsku pauzu odlazi sa pozicije 3 ili 4 zavisno od sutrašnjeg rezultata Ilićke, dok će Gačani zimovati na 10. ili 11. poziciji zavisno šta sutra uradi Velež.

FAMOS - MLADOST GACKO 3:0 (1:0)